Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Критерії вибору карток пам'яті

Новини та статті 23/11/2015

Карти пам'яті – одні із найпоширеніших методів зберігання цифрової інформації. Вони дуже легкі, компактні, доступні за ціною та застосовуються для багатьох видів техніки, включаючи смартфони, планшети, фото- та відеотехніку. При виборі особливих проблем не виникає, проте є нюанси, які необхідно знати перед тим, як купити картку пам'яті. При виборі треба звернути увагу на такі параметри: обсяг пам'яті, формат флеш, сумісність і швидкість здійснення обміну даними.
 

Формат та обсяг

Найважливіша характеристика – формат чи тип flash-карти. Він має на увазі не тільки габарити та форму, але ще й технологію в роботі. Сьогодні найпопулярнішими є SD Card та CF. SD Card має більш інноваційні модифікації SDHC та SDXC, а також класифікацію за параметрами SD, miniSD та microSD. Ці три формати – найпопулярніші на українському ринку. Другий варіант – CF (Compact Flash) – карти, які мають досить великі розміри, але також порадують високою швидкістю обміну даними. Зазвичай вибирають їх для відео- та фототехніки.

Що стосується обсягів пам'яті flash-карток, то такий параметр також дуже важливий. Якщо ваш фінансовий бюджет обмежений, необхідно точно визначитися з цілями, для яких ви її купуєте. У такому разі вам простіше буде підібрати найоптимальніший варіант саме для вас. Сучасні технології дозволяють створювати flash-карти у форматі SDXC з об'ємом до 2 ТБ.

Карта памяти на 2TB
 

Швидкість обміну та сумісність

На швидкість обміну в першу чергу потрібно звертати увагу тим, хто купує картку для фото- та відеотехніки. Якщо вона досить висока, є можливість тривалий час вести серійну зйомку без затримок та у відмінній якості. Флеш-карти з типом SD діляться відразу на кілька класів: 2 клас передає інформацію на швидкості до 2 Мб за секунду, 4 клас – до 4 Мб і таке інше. Якщо ви плануєте записувати Full HD відео, вам цілком вистачить 10 класу.
Карта памяти 10 класса

Що ж до CF карт, їх швидкість зазвичай вказується у відношенні до звичної швидкості читання дисків (150 Кб/с). Наприклад, якщо параметр вказаний Х100, цей показник складе 15 Мб за секунду і так за аналогією до Х1000. Сучасні виробники все частіше починають вказувати швидкість Мб за секунду.

Сумісність flash-карти важлива для тих, хто набуває моделі для застарілої техніки. Формат SD (з включенням усіх його підформатів) пройшов еволюцію від SDSC, який на сьогоднішній день взагалі не використовується, до SDHC та SDXC. Compact Flash "зросли" від версії 1.0 до 6.0.

Карта памяти cf-5.0

Як результат, старі пристрої здатні працювати тільки з тими типами карт, які були на момент їх випуску, тому купувати слід з належною часткою відповідальності. А нові пристрої сумісні з будь-якими носіями.

Фахівці рекомендують не намагатися сильно заощаджувати та не брати flash-карти невідомих китайських виробників.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram