Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Критерії вибору стабілізатора напруги для дому

Новини та статті 05/08/2015

Мені дуже подобається проводити відпустку за містом. Але мене постійно мучила проблема частих перепадів напруги. Мало того, що світло вимикалося в самий не підходящий момент, так і є техніка, яка вийшла з ладу. З метою вирішення проблеми я встановив стабілізатор напруги. Сьогодні я розповім вам, як я вибрав для себе оптимальний варіант.

Існує два різновиди даних пристроїв:

  • загальнобудинковий стабілізатор;
  • локальний.

Перший здатний забезпечити безпекою всі електроприлади, що знаходяться вдома. Він має недолік - висока ціна. Другий має невелику потужність та підходить для захисту окремого пристрою. Безумовно, якщо Ваш бюджет дозволяє придбати загальнобудинковий, то встановіть саме його та техніка буде у повній безпеці.


З чого почав вибір?

Якщо плануєте купити стабілізатор напруги, обов'язково зверніть увагу на потужність. Вона має бути вищою приблизно на 30% суми потужності приладів, що знаходяться вдома. Коли потужність досягає найбільшого значення, стабілізатор перегрівається і невдовзі автоматично вимикається. Мій досвід показав, що оптимальний варіант – стабілізатор із потужністю не менше 5 кВт.

Це зумовлено наступним. Наприклад, Ви включили два електроприлади, а це вже перевищує норму. У такому випадку, якщо у стабілізатора відсутній резерв потужності, Вам доведеться постійно обмежувати себе у користуванні необхідними приладами. Захисна система стабілізатора, при перевищенні може відключити навантаження та залишити Вас без електрики.

Для того, щоб полегшити вибір стабілізатора нижче, наводжу середню потужність електроприладів:

  • пральна машина – 3 кВт;
  • чайник – 2 кВт;
  • холодильник – 0,6 кВт
  • водонагрівач – 2 кВт;
  • пилосос – 1 кВт;
  • електронасос – 0,6 кВт;
  • фен – 1,5 кВт;
  • телевізор – 0,15 кВт;
  • НВЧ пекти 1.5 кВт.


Які бувають стабілізатори напруги?

Після визначення потужності встановіть суму, яку Ви готові витратити, щоб купити стабілізатор напруги. Ціна на стабілізатор, при однаковій потужності, може суттєво змінюватись.

До найбільш якісних та дорогих відносяться інверторні стабілізатори напруги з подвійним перетворенням. Їхній діапазон вхідної напруги є найбільшим. Вони здатні проводити високошвидкісне регулювання та підтримувати напругу на виході з високою точністю (1-5%). При чому цей різновид оснащений додатковим сервісом: захист від перенапруги, збільшення косинуса фі та ін.

До бюджетного варіанту відносяться релейні та ферорезонансні стабілізатори. Релейні виробляються в малій потужності, мають великі розміри і найменший діапазон вхідних напруг, слабо реагують при зміні частоти мережі. Релейні мають обмежений ресурс, величина якого відповідає вбудованим реле.

Оптимальні за сукупністю ціни та якості симісторні стабілізатори та стабілізатори із сервоприводом. Перші мають великий ресурс. Другі краще не використовувати, якщо спостерігаються різкі стрибки напруги.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram