Курс на стабільність! Вибираємо стабілізатор, основні помилки новачків
Нещодавно зіткнувся з необхідністю вибрати стабілізатор, у зв'язку з чим довелося максимально докладно розібратися в цьому питанні. Думаю, що всім корисно дізнатися про це, тому що правильна робота стабілізатора залежить від великої кількості факторів.
Давайте розберемося, навіщо потрібні стабілізатори?
Стабілізатори забезпечують зняття підвищеної або зниженої напруги мережі та регулюють стрибки у подачі енергії.
Розділити стабілізатори можна залежно від:
- Сфера застосування:
- портативні – це невеликі пристрої, які встановлюються перед приладом та підключаються до мережі за допомогою розетки. Вони застосовуються до холодильників, телевізорів, комп'ютерів тощо;
- стаціонарні встановлюються у зовнішню мережу для того, щоб стабілізувати напругу у всьому будинку. Вони різняться типом, кількістю фаз, і навіть принципом роботи.
- Кількість фаз:
- одно- та трифазові;
- стабілізатори із подвійним перетворенням.
Основні характеристики
Крім цього, слід враховувати той факт, що основними характеристиками сучасних стабілізаторів є:
- Вхідна напруга стабілізатора - напруга при вході, при якому відбувається найменше відхилення навантаження від заданих параметрів, а гранична напруга - це при якому стабілізатор працює коректно, однак рівень навантаження є максимальним.
- Для того, щоб дізнатися, яка потужність пристрою потрібно саме вам, потрібно просто порахувати суму навантаження, яка буде проводитися на стабілізатор. Зробити все це дуже просто. Ви підсумовуєте точні значення потужності кожного приладу. Ці цифри можна взяти до паспортних даних. Не забудьте про те, що при включенні приладу з електродвигуном пристрій буде споживати більше енергії, ніж при звичайному режимі роботи. Якщо ж електродвигун – постійний споживач електроенергії, необхідно збільшити дані втричі. Це важливо для того, щоб знати, на яку ціну стабілізатора розраховувати, адже вона залежить від потужності.
- Мінімальна точність стабілізації вказана у документації. Якщо вам необхідно стабілізувати лише певну побутову техніку, то цей показник можна не звертати уваги. Але при підключенні всього будинку до стабілізатора необхідно використовувати апарат із плавною стабілізацією. Також це буде важливо, якщо підключати домашній кінотеатр, медичну техніку, тобто всі прилади, на роботу яких вплинуть збої в подачі електроенергії.
- Габарити пристрою є менш важливою у його функціонуванні характеристикою. Але якщо ви обмежені площею, де його розмістите, потрібно звернути увагу. Безперечно, впевнений, що ці дії допоможуть вам визначитися, який стабілізатор вам необхідний і ви оберете виключно правильний девайс.