Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Квадрокоптери. Як все починалося?

Новини та статті 23/03/2015

Якщо з десяток років тому радіокеровані моделі літальних апаратів сприймалися швидше як іграшки, то в міру розвитку їх функціональних можливостей ставлення до дронів змінилося. Зараз вони виконують безліч «дорослих» обов'язків: моніторинг екології, доставка товарів, пошук зниклих, надання першої допомоги лихам, виявлення лісових пожеж, професійна фото- та відеозйомка, топографія місцевості та багато іншого.

Але незважаючи на такий солідний «послужний» список, безпілотний літальний апарат – це ще й хобі для мільйонів людей у всьому світі. Саме цим пояснюється попит на дрони, що постійно зростає.


Як це починалось?

Наші батьки та діди ще пам'ятають, як у гуртках технічної творчості, які були майже у кожній школі, хлопчики збирали моделі планерів, а потім запускали їх на пустирях чи стадіонах. Існували навіть змагання юних авіаконструкторів – на дальність польоту чи час перебування моделі у повітрі.

Більш «просунуті» збирали моделі радіокерованих вертольотів. Але це було набагато складніше, оскільки сама конструкція гвинтокрилої машини вимагає більшої точності у розмірі деталей та процесі складання. Неправильно збалансована модель вертольота постійно «завалюватиметься» на бік або зможе літати лише колами.

Досі невідомо, кому першому на думку спала блискуча ідея додати до одного гвинта ще три, розташовані на тій же осі. Так з'явилися перші квадрокоптери (від латинського "квадро", що означає "чотири").

І якщо спочатку мультикоптери так і залишалися іграшками, які виготовляли ентузіасти практично з нуля, то згодом деякі компанії зацікавилися цим напрямком діяльності, і почали пропонувати на продаж окремі деталі для дронів. Наступний крок був очевидним – перейти від випуску деталей та частин до збирання та продажу готових БПЛА. Це набагато розширило аудиторію любителів дронів – адже далеко не кожен має час, бажання і здібності для того, щоб займатися вузловим складанням літального апарату. Ну, а після цього прогрес було вже не зупинити. На дронах почали монтувати фото- та відеокамери, а керування ними стало можливим не лише за допомогою спеціального пульта, а й через блок wi-fi на планшеті, ноутбуці чи смартфоні.

Сьогодні всі, хто хоче відчути себе повелителем стихії повітря, можуть придбати готову модель безпілотного літального апарату на будь-який смак та гаманець.



Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram