Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Любите активний відпочинок? Підсвітіть собі шлях!

Новини та статті 01/07/2015

Для мене, як справжнього екстремалу, найцікавіші пригоди починаються у темну пору доби. Отже, неодмінним елементом екіпірування має бути налобний ліхтар. Чим погані звичайні ліхтарі, чому я не пишу про них? Тим, що беруть руки, сковують рухи. Тому розповім, що знаю сам про те, як грамотно вибрати та купити налобний ліхтар.

 

Акумуляторний налобний ліхтар: кому і для чого він може стати в нагоді?

Світлодіодний ліхтарик – річ, незамінна у будь-якому господарстві, і якщо досі у вас її немає, рекомендую придбати. Уявіть – у вас відключили електрику, а терміново потрібно знайти якусь річ чи документ. Або ще банальніше – перегоріла лампочка, і не хочеться чекати до ранку, щоб її поміняти.

Власники приватних будинків взагалі зрозуміють мене без жодних пояснень, тому що у кожного домовласника, що поважає себе, світлодіодний ліхтарик знаходиться завжди під рукою. Світлодіоди дають чітке проміння, яке практично не розсіюється в тумані або краплях води (під час дощу). Тому світлодіодний ліхтарик стане в нагоді для того, щоб сходити в гараж, господарську прибудову, льох, літню кухню або інше тимчасове приміщення, в яке не пройшли електрику.

Але це, мабуть, єдина нагода, коли я можу порадити класичні ліхтарі. В інших ситуаціях налобні ліхтарі на акумуляторах набагато зручніше і практичніше.

Як зрозуміти, що ліхтар налобний світлодіодний – це саме те, без чого твоє подальше життя немислиме?

Якщо ти захоплюєшся полюванням, рибалкою, туризмом, скелелазінням, спелеологією, дайвінгом та іншими активними видами відпочинку, то тобі конче необхідний акумуляторний налобний ліхтар.

 

Світлодіодний налобний ліхтар: вибираємо з розумом

Як і при здійсненні будь-якої покупки, наша з вами головна мета - купити ліхтарик, але не переплачувати за ті технічні характеристики, які не будуть затребувані. Тепер давайте розбиратися по порядку.

Налобні ліхтарі на акумуляторах відрізняються насамперед інтенсивністю світлового потоку. Це важливий показник, тому що від нього залежить час, скільки він працюватиме без підзарядки. Тож тут без фанатизму.

Ліхтарі для господарства купуємо з яскравістю до 35 люменів. Цього більш ніж достатньо.

Екстремалам – що більше, то краще. Максимальне, що бачив у продажу – 1000 люмен. Ну і звичайно, віддаємо перевагу не галогеновим або аргоновим, а світлодіодним налобним ліхтарям. Це найекономніший варіант, їхня енергоефективність у середньому в 4 рази вища, а значить, і ресурс роботи батарей буде більшим.

Далі. Я для себе чітко з'ясував, що налобний ліхтар має бути вологонепроникним. Це актуально не тільки для рибалок, але і для всіх інших, хто хоче купити ліхтар налобний. Дощі, сніг та інші опади у нашому кліматі ще ніхто не скасовував. Вимірюється в IP, що більше цифра, що стоїть після цих букв, краще.

Купити світлодіодний налобний ліхтар, а потім з'ясувати, що там не вистачає якихось функцій щонайменше прикро. Тому по максимуму терзаємо продавця, щоб він розповів нам, які ще бувають ліхтарі за ту ж ціну, і чим вони відрізняються на краще.

Не забуваємо, що ліхтар налобний світлодіодний не повинен важити більше 250 грам, тому що тягати чверть кіло на голові заняття досить стомлююче. Більш того, якщо налобний ліхтар важитиме більше 80 грам, то крім кругової стропи має бути ще й верхня, інакше через деякий час він опиниться у вас на шиї.

Особисто я раджу купити налобний ліхтар, який має кілька режимів роботи: максимальний, оптимальний та економний. Це дозволяє заощаджувати ресурс батареї. Екстремалам бажано купити ліхтарик, де є проблисковий маячок – стане в нагоді у випадку НП.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram