Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Мережевий фільтр чи подовжувач? Ось у чому питання….

Новини та статті 31/08/2015

Вчора до нас в офіс звернувся клієнт, який не міг визначитися з необхідною продукцією: купити мережевий фільтр або подовжувач? Наші менеджери проконсультували покупця та разом їм вдалося знайти потрібну модель приладу. Я вирішив підсумувати всю необхідну інформацію про мережеві фільтри та подовжувачі, щоб кожен зумів розібратися у відмінностях та знайти найкращий вихід із ситуації.


Що таке подовжувач?

Подовжувач – це частина мережевого шнура, який обмежується за допомогою мережевої вилки з одного краю та колодкою, оснащеною розетками з іншого. У цьому приладі вирішальними є лише чотири показники, які необхідно підібрати відповідно до кожного окремого випадку. А саме:

  • оснащеність заземлення;
  • наявність вимикача;
  • ширина шнура;
  • допустиму напругу.

Останні дві характеристики прямо пов'язані між собою. Чим більші показники допустимого струму, тим товстішим буде кабель. Нижче наведена таблиця, в якій зображено як допустимий струм потужності навантаження залежить від площі перерізу мідного дроту.

Зависимость допустимого тока мощности нагрузки от площади сечения провода

Немає необхідності довго розглядати інформацію, що представлена в таблиці, щоб зрозуміти, що подовжувачі здатні витягнути велике навантаження відрізняються широким мережним кабелем. Категорично забороняється виходити межі допустимої потужності. Це може призвести до перегрівання та плавлення дроту, що може спричинити коротке замикання.


Що таке мережевий фільтр?

Мережевий фільтр – це прилад, основним завданням якого є захист техніки від короткочасних стрибків напруги шляхом їх згладжування. Пристрій виконується у вигляді колодки з розеткою (євро-тип), оснащеної запобіжником та вимикачем. У деяких моделях передбачено наявність автоматичного запобіжника, що забезпечує захист у разі надлишку номінального струму. Ця функція дозволяє знеструмити техніку при стрибку напруги, що убезпечить її від виходу з ладу. Проте, слід пам'ятати, що мережевий фільтр не може замінити автотрансформатор. Він не здатний протистояти тривалому перевищенню номінального струму.

Крім перерахованих вище параметрів, необхідно враховувати максимальну потужність/максимальний струм імпульсного перевантаження. Ця характеристика показує від якого тривалого навантаження здатний убезпечити мережевий фільтр. Само собою зрозуміло, що чим вищі показники, тим тривалішим буде захист. Більш дорогі та технологічні моделі оснащені захистом від високочастотних перешкод. Їх джерелом можливо, наприклад, електричний двигун.


Підсумовуючи, можемо визначити таке

  • подовжувачі використовуються при підключенні потужної побутової техніки (електрродель, свч-пічка, пральна машина, електрична духовка, меблеве освітлення тощо).
  • мережеві фільтри необхідно використовувати при підключенні легших приладів. Наприклад, комп'ютер, аудіо та відеоапаратура, компактні пристрої та інші.
Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram