Металошукач – яка глибина пошуку?
Яка глибина пошуку.
Процес пошуку металевих предметів за допомогою металошукача має ряд відмінних рис, проте далеко не всі пошукові початківці мають про них уявлення. Найчастішим питанням, яке задається при покупці металошукача, є допустима глибина його пошуку. За помилковим поданням новачків пошуку це найголовніша функціональна особливість даного приладу. Насправді ж з'ясовується, що глибина пошуку великою мірою залежить багатьох інших показників електричного приладу.
Як показує практика, на поверхні знаходиться набагато більша кількість цінних знахідок, ніж на великій глибині, до того ж металошукачі набагато ефективніше працюють саме на поверхні, тому що зі збільшенням глибини збільшується ймовірність помилки пошуку. Щоб збільшити глибину пошуку без втрати роботи металошукача, необхідно підвищити чутливість приладу. Однак, таке підвищення може вплинути на здатність пристрою розділяти метали за видами. Крім того, доведеться і збільшувати котушку металошукача, що призведе до додаткового спотворення сигналу за рахунок зіткненнями з предметами, що поруч лежать. Таким чином, вириваючи глибоку яму для пошуку, ви можете отримати зовсім не той результат, на який сподівалися.
Рис.2 Металошукач модель Minelab X-Terra 705
Існує найефективніша глибина для пошуку за допомогою металошукача. За даними статистики, така глибина складає близько двадцяти п'яти сантиметрів. Саме на такій глибині зустрічаються найцінніші знахідки. Звичайно, цінності можна знайти і на набагато більшій глибині, проте копати чи не копати в тому чи іншому місці поверхні, ви зможете визначити лише з часом, набравшись досвіду у пошуковій справі та навчившись правильно налаштовувати та працювати з металошукачем.
Рис.3 Металошукач модель Minelab Sovereign GT
Якщо ви все ж таки вирішили ризикнути виявити гідні уваги глибинні предмети, то варто прислухатися до ряду практичних порад щодо майбутнього пошуку:
- Спочатку потрібно правильно підібрати місце. Звертайте особливу увагу на ті ділянки, на яких ви вже виявили цінності при невеликому поглибленні.
- Правильно підберіть лопату для викопування глибокої ями. Якщо область вашого пошуку знаходиться глибше, ніж двадцять п'ять сантиметрів від поверхні, то розумніше буде мати штикову лопату.
- Якщо ви отримали сигнал металошукача із глибини, не поспішайте копати глибоку яму. Спершу достатньо двадцяти сантиметрового заглиблення, на якому потрібно зробити ще один сигнал – перевірку. Знаходячись ближче до мети пошуку, металошукач дасть більш чіткі та правильні свідчення. Оцінивши їх, ви можливо зрозумієте, що копати далі просто немає сенсу, тому що предмет, що знаходиться під грунтом, вам просто не цікавий.
- Не варто застосовувати подовжену котушку металошукача постійно. Достатньо тримати її в ролі запасної, спеціально на випадок глибинних пошуків. Пам'ятайте, що збільшення довжини дроту значно погіршує роботу приладу, оскільки з'являються додаткові перешкоди.