Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Мікрофони для систем оповіщення та озвучування

Новини та статті 12/11/2015

Один з найбільш ефективних способів захистити людину від техногенної та природної катастрофи – дати їй інформацію про небезпеку, що виникла, і вказати шляхи порятунку від неї. Цю функцію успішно виконують системи оповіщення та озвучування, повідомляючи в автоматичному та «ручному» режимі про аварію та шляхи евакуації людей з приміщень відповідно до заздалегідь розроблених планів «відходу».

Сигнали, що подаються цими системами безпеки можуть бути як створеними спеціальними звукогенераторами (сирени, періодичні звуки тощо), так і голосовими. У системах оповіщення найбільшої популярності набули другі через кілька факторів:

  • наявності багатих традицій одночасного оповіщення великої кількості людей;
  • простоти, дохідливості сенсу саме мовних повідомлень у кризові моменти.

Голосові повідомлення, які озвучуються в реал-тайм і відтворюються в записі, поєднує одна загальна характеристика – вони передаються за допомогою мікрофона. Його якість у рівній мірі зі звуковідтворюючими елементами систем оповіщення та озвучування визначає помітність звуків людським вухом – усі пам'ятають незрозумілі оголошення в поганих будівлях залізничних вокзалів на півстаночках, у старих трамваях? А для того, щоб якість озвучування приміщень найрізноманітніших масштабів, вуличних майданчиків тощо. об'єктів було «на висоті», необхідно точно підібрати пристрій з характеристиками, що повністю відповідають об'єкту.

Розглянемо, які мікрофони для систем оповіщення та озвучування присутні на ринку.

 

Динамічні

Мікрофони, як відомо – первинні пристрої звукових систем, які перетворюють звукові хвилі на електричний сигнал. Інша назва динамічних типів мікрофонів – електродинамічні, вони поділяються за видами звукознімального елемента – котушкового та стрічкового. Принцип дії конструкції - звук сприймається і відображається за допомогою звукоуловлюючої діафрагми, до якої приєднана котушка індуктивності, що знаходиться в електромагнітному полі, створеному постійним магнітом.

При звуковловленні діафрагма утворює зворотно-поступальні рухи, створюючи на висновках котушки різницю потенціалів від 5 до 15 мВ. Її, у свою чергу, може сприйняти підсилювач, який після обробки подає інформацію на звукозаписний пристрій або гучномовці.

 
Динамический микрофон схема
 
Такий мікрофон за рахунок простоти та надійності конструкції є недорогим міцним пристроєм з невеликим переліком вимог до умов експлуатації. Так, він може бути розташований у неопалюваних приміщеннях, працювати при низьких зимових та високих літніх температурах.
 

Конденсаторні

Цей тип електростатичних мікрофонів поєднує у собі два підвиди – транзисторні та лампові. По суті, назви підвидів залежать від типу електросигналів, що застосовуються для отримання від мікрофонів, і подальшої їх обробки підсилювачів. У свою чергу, транзисторні звукознімачі поділяються на: електретні та звичайні конденсаторні. Перші можуть працювати від батарейок (від 12 В). Другі – від т.зв. фантомного живлення, що є електроживленням з напругою в 20-120 В.

Принцип дії: мембраною служить одна з поверхонь конденсатора, що переміщається вздовж електрода, що знаходиться під напругою. Під час роботи створюється різниця потенціалів, яка сприймається підсилювачем через спеціальний мікрофонний каскад (а чи не лінійний вхід). У схему конденсаторного мікрофона включено - конденсатор, резистор, джерело електроживлення.

Конденсаторный микрофон

Купити мікрофон для системи оповіщення та озвучування конденсаторного типу віддають перевагу споживачам, яким потрібний звукознімальний пристрій з маленькою вагою і більш точною фіксацією звуку. Такий мікрофон дозволяє відобразити якісніший звуковий ландшафт у місці своєї установки.

Існує велика кількість моделей дротових та бездротових (згідно з типом підключення) мікрофонів – вокальні стаціонарні та переносні, для оголошень, студійні, репортажні і т.д. Для систем аудіо- та відеоконференцій створено мікрофонні консолі. При всьому розвиненому асортименті цих пристроїв основними їх експлуатаційними характеристиками є:

  • чутливість (співвідношення між вихідною напругою та шумовим тиском, мВ/Па);
  • Частотний діапазон;
  • динамічний діапазон (здатність «зафіксувати» тихий і найгучніший звук без перешкод);
  • масо-габаритні показники;
  • тип кріплення;
  • споживане харчування;
  • конструктивне виконання.

Вибрати мікрофон для системи оповіщення та озвучування можна в нашому онлайн-каталозі у складі самої системи або окремо. Також до них пропонуються додаткові аксесуари - кабелі, екрани, захисні капсулі і т.д.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram