Мікронавушник - як працює пристрій?
Для внесення ясності у суть питання умовно розділимо їх на 2 групи: капсульні мікронавушники та мікронавушники-магніти. Перші відрізняються розміром, вони універсальні, безпечні, сумісні з будь-якою гарнітурою і витягуються за допомогою волосіні. Додамо до цього найкраще звучання та зручність встановлення у вушну раковину. Однак вони часто ламаються та їх легко виявити.
Другі – розміром 1х2 мм, невидимі для оточуючих, більш надійні, не виявляються пошуком пристроїв та сумісні з будь-яким телефоном. Виймаються магнітною паличкою, використовуються з модифікованими гарнітурами bluetooth або handsfree. Зворотною стороною медалі є їхня умовна безпека для здоров'я. Слабослухним людям такий навушник використовувати не можна, т.к. через посилення звуку та впливу на барабанну перетинку пристрій може знизити її чутливість. Для безпечної експлуатації магнітних мікронавушників слід дотримуватися таких правил: не використовувати пристрій більше 3 годин безперервної роботи та пам'ятати про чистоту органів слуху.
Відмінності у роботі мікронавушників
Робота капсульних навушників із вбудованим мініатюрним динаміком здійснюється за допомогою бездротового зв'язку між передавальним пристроєм bluetooth з телефоном без механічного впливу на барабанну перетинку. Мінімум проводків і вища якість звуку. Комплект із гарнітурою bluetooth дорожчий, т.к. передавач, як правило, від відомих брендів, а також через складну пайку та безліч компонентів. Капсульні мікронавушники живляться від батарейок.
У магнітному комплекті гарнітура провідна і зв'язок з телефоном відбувається через перехідник з мікрофоном. У вушну раковину міститься крихітний магніт, який отримує сигнал від прихованого під одягом блютуз-модуля за допомогою електромагнітних хвиль, при цьому відбувається механічна дія на барабанну перетинку. Високочутливий мікрофон вловить навіть шепіт.
Більше економний варіант для студентів - гарнітура handsfree, але тільки якщо ви знаєте, що на іспиті телефон залишиться при вас. У разі надто пильної екзаменаційної комісії вибирайте комплект блютуз – ви продовжите отримувати інформацію, якщо телефон у вас відберуть. І не забудьте попередньо вимкнути звук та вібрацію.
Гучність звуку залежить від рівня гучності в установках телефону, заряду гарнітури та якості живлення.
Навіщо використовується пристрій?
Для непомітного отримання інформації:
- політиками та бізнесменами на виступах із трибуни, мітингах, переговорах чи на телебаченні: у незручній ситуації консультант підкаже відповідь на складне питання;
- службами безпеки;
- студентами на екзаменаційних сесіях (а на нудній лекції можна непомітно слухати аудіокнигу чи музику);
- гравцями в казино та ін.
Сфера застосування постійно розширюється, пристрій став загальнодоступним. Купити мікронавушник можна і в інтернет-магазині Фортер. Звернувшись до консультантів, Ви не помилитеся з покупкою.
Слід пам'ятати, що не можна зберігати пристрій у джерелах електромагнітних хвиль (комп'ютер, телевізор, мікрохвильова піч тощо), потрібно виймати батарейку з мікронавушника після використання.
Вдалого вам вибору!