Монтаж систем контролю та керування доступом
Як людина, яка за діяльністю встановлювала СКУД, хочу звернутися до всіх директорів підприємств. «Шановні панове капіталісти! Якщо ви придбали наворочену охоронну систему, не заощаджуйте копійки і не намагайтеся її встановити силами слюсаря дядько Васі. Будь-якою справою мають займатися професіонали». Чому я про це пишу? Бо часто доводиться переробляти те, що встановив якийсь місцевий аматор. А це завжди складніше, ніж зробити роботу з нуля. Але якщо ви вирішили обійтися без професійних монтажників, робіть це хоча б грамотно.
СКУД та ліфти
У багатоповерховому будинку за допомогою СКУД можна зробити окремі поверхи недоступними для широкого користування. Ліфт на них зупинятиметься лише для людей, які мають відповідні карти доступу. Багато хто не знає про цю можливість.
Коли встановлюємо?
Як і з будь-якою проводкою, монтаж СКУД краще проводити на етапах будівництва (реконструкції, капітального ремонту) приміщення. У готовому будинку намагаємося всі дроти та кабелю максимально сховати (штроби в стіні або спеціальна плінтуси з пазами)
Що встановлюємо?
Монтаж систем контролю та управління доступом потрібно вести таким чином, щоб за бажання можна було додатково інтегрувати інші елементи системи, в яких виникне потреба пізніше. І навпаки, при встановленні СКУД в неї не тільки можна, а й потрібно включити обладнання, яке вже є в будинку або офісі: домофон, камера відеоспостереження, датчики тощо.
У випадках із накопичувачами інформації (наприклад, відеореєстратори), вибирайте більший обсяг, який дозволяє вести безперервний відеозапис. Взагалі, встановлення будь-якої системи краще робити «на виріст», з урахуванням не тільки того, що потрібно зараз, а й можливістю розширення функцій та збільшення кількості елементів.
Як встановлюємо?
Не можна спекти пиріг, перш ніж підготувати тісто. Але ось у разі аматорської установки СКУД можливо будь-яке (знаю, надивився). Тому – докладно, буквально за кроками, що за чим:
- Прокладання кабелів;
- Встановлення автономних блоків живлення;
- Підключення блоків до енергомережі;
- Монтаж окремих модулів;
- З'єднання модулів між собою;
- встановлення програмного забезпечення для всіх елементів, що входять до СКУД;
- Програмування пристроїв;
- Тестування та пусконалагодження.
«Автономка» чи мережа?
Монтаж елементів СКУД можливий у двох варіантах:
- автономна робота всіх елементів;
- мережевий тип монтажу. При цьому всі контролери мають зв'язок із центральним комп'ютером.
Часто керівники компаній замовляють «автономку», бо це дешевше. Згоден, для невеликих компаній це варіант. Але чим більше підприємство, тим менше сенсу в автономних СКД та СКУД. Для них мережевий тип монтажу вигідніший і з матеріальної, і з організаційної точки зору.
Не забуваймо, що:
- Якщо додаєте нові елементи в СКУД, що вже працює, не забувайте про вже прокладені кабелі, перш ніж тягнути нові. Можливо вам вистачить того, що вже є;
- Не починайте роботи з ремонту (нарощування, монтажу) СКУД, не погодивши це зі службою охорони будівлі. Їм це може не сподобатися;
- Не заощаджуйте на ліцензійному програмному забезпеченні. Прикро буде, якщо всі ваші зусилля захистити територію підуть нанівець через «дірку» в софті.
Якщо ви зробили все, як я написав, то вітаю, ви стали фахівцем!
