Мотосигналізації: огляд популярних сигналізацій для мотоциклів
Ось і настали теплі дні! А це означає, що навіть найледачі байкери дістають свої мотоцикли з гаражів і відкривають новий мотосезон. У наші дні якісний байк коштує дорожче, ніж машина, але через свої конструктивні особливості і меншу вагу, такий вид транспорту викрадають частіше, ніж авто. У власників виникає закономірне питання: як же захистити свого «залізного коня» від зазіхань зловмисників та угону? Відповідь проста - придбати мотосигналізацію. У цій статті ми познайомимо вас із різновидами сигналізацій та зробимо огляд популярних моделей. Чи готові? Поїхали!
Типология сигнализаций
- Односторонні – у народі називаються «сирени». Видають лише звуковий сигнал, який здатний відлякати хіба що дворових котів. Для професійного викрадача такий вид сигналізації – не завада.
- Двостороння (зі зворотним зв'язком) – відрізняється від попередньої системи наявністю відгуку на брелок господаря. Схема проста: злодій робить протиправну дію по відношенню до вашого байка. Спрацьовує сигналізація на мотоциклі (звуки якої приголомшують всіх і вся, але як завжди, оточуючі на них не реагують і воліють пасивно спостерігати за картиною угону), але крім цього, господареві байка приходить звуковий сигнал на його брелок. Власник оперативно реагує на ситуацію, а злодія наздоганяє справедливий гнів байкера. Сьогодні навіть мотосигналізацією зі зворотним зв'язком не відлякати професійного викрадача.
- Супутникова – визначає координати транспортного засобу, що змінюються, і оперативно передає інформацію оператору. Той, у свою чергу, повідомляє інформацію власнику та спрямовує на місце події поліцію. Приклад такої технології: Arkan Moto.
- GPS/GSM трекери – завдяки спеціальним додаткам, які встановлюють на телефон або планшет відбувається моніторинг координат розташування мотоцикла. Інформація надходить власнику у вигляді смс або на запит через програму.
Популярні виробники та їх моделі
Першу сигналізацію на скутер, яку ми рекомендуємо ознайомити, представив британський бренд Hawk. Модель Hawk Motorcycle Alarm X60 є представником "говорящих" сигналізацій. Це означає, при легкому дотику до байка, вона не видає несамовитий крик на пару кварталів, а людським голосом просить відійти від скутера або мотоцикла. При спрацюванні датчика нахилу активізується сильний звуковий сигнал, а за наявності GPS-маячка (можна окремо доукомплектувати) – повідомляє власника про зміну координат. Із позитивних характеристик:
- Доступна ціна (від 70 $);
- Вологоізоляція;
- Є можливість встановлення GPS-трекера.
З мінусів: солідне енергоспоживання струму за умови наявності маяка та безперервної роботи в активному режимі.
Pandora DXL 4400 – має діалоговий алгоритм кодування та компактний блок управління (93х55,5х16 мм), що робить його малопомітним. Є економний режим роботи, що суттєво економить заряд акумулятора. Можливість роботи з бездротовим GPS приймачем Pandora NAV-03 та модний брелок управління у вигляді наручного годинника. Така система захисту складна у встановленні, якщо вирішите робити це самостійно, а споживання становить 20мА.
Третя, але не остання за значенням мотосигналізація представлена ізраїльським виробником ERM Advanced Telematics. StarLink eBike – люксова сигналізація з вбудованим трекером. Має вологостійкість і вібростійкість, вбудовану резервну батарею, вбудований акселерометр 3-осі. Реагує на комплексний рух та зміну датчика кута повороту. Надає GPRS локацію та систему виявлення перешкод GSM.
Вибираючи сигналізацію для свого "сталевого коня", варто пам'ятати, що не кожна система підвладна самостійній установці. Та й нестача інформації чи гонитва за дешевизною можуть зіграти не на користь мотолюбителя. Звернувшись до компанії Фортер, ви завжди можете розраховувати на кваліфіковану консультацію та якісне сервісне обслуговування.