Мрієте щоб зірки стали ближчими? Із квадрокоптерами DJI Phantom це стане реальністю!
Високотехнологічні безпілотники Phantom цікавили мене давно, і ось нарешті я тримаю в руках довгоочікуваний квадрокоптер. Не буду докладно зупинятися на перевагах і особливостях моєї моделі, не про це. Хочу звернути увагу щасливих власників подібних літальних апаратів на оновлення ПЗ, рекомендоване до встановлення.
Доступність високих технологій потребує підвищеної безпеки їх використання. Це особливо актуально для літалок з відеокамерами, здатних підніматися у повітря на значну висоту. Компанія DJI в останньому оновленні програмного забезпечення врахувала нові вимоги міжнародних норм безпеки. Не секрет, що польоти цих безпілотників пов'язані з певним ризиком для життя та приватності людей, і за відсутності чітких законодавчих норм та адекватного контролю ризик нещасних випадків зростає.
Просунуті шанувальники леталок-знімалок знають, що я маю на увазі. Для власників квадрокоптера-початківців відзначу наступне. В інструкції вказана максимальна висота польоту в заборонених зонах: чим ближче до забороненої зони, тим висота польоту нижче, а також відмічена зона, де ваш літальний апарат не злетить. До оновленої версії програмного забезпечення включено обмеження території, доступної для польоту. Перед запуском квадрокоптера, обов'язково перевірте вашу версію програмного забезпечення, чи є вона останньою оновленою версією! Для цього вам потрібний комп'ютер з доступом до всесвітньої мережі. Якщо ваша версія не є останньою, потрібно оновити програму.
Які ж вимоги до льотного простору?
На ньому не повинно бути висотних будівель, високоволтних ліній, підйомних кранів, телевеж і т.п. Металоконструкції створять перешкоди для компаса, поблизу них не можна робити калібрування. Компас зчитує дані, що дозволяють системі GPS точно визначити місцезнаходження та висоту квадрокоптера. Апарат повинен знаходитися якнайдалі від аеропортів, скупчень людей, ліній електропередач, високих дерев, хмарочосів. Для кожного регіону є місцеві правила. Дальність радіозв'язку з апаратом, відповідно до вимог РЄ, становить 300 метрів на відкритому просторі, а дальність за вимогами FCC - 500 метрів. У разі перевищення дальності радіозв'язку квадрокоптер перейде у режим «Самозбереження», тобто. автоматично приземлиться або повернеться у вихідну точку.
Оновлене програмне забезпечення (версія V3.12) повинно полегшити дотримання NOTAM FAA 0/8326 та запобігти потенційній небезпеці на маршруті польоту літака.
Що новенького?
Серед нововведень зазначу такі. Згідно з повідомленням NOTAM FAA 0/8326, що обмежує польоти над Вашингтоном, усім безпілотним моделям заборонено літати над Білим Домом та радіусом 25 км у всіх напрямках. Компанія-виробник DJI постійно оновлює список подібних зон, щоб убезпечити державні кордони та важливі установи, відповідно до правил окремих регіонів (ЄС, США, Росії та ін.). В Україні безпілотними зонами мають бути всі аеропорти.
У новій версії ПЗ також підвищено надійність калібрування компаса. А при заданому автоприземленні можна продовжувати керування висотою квадрокоптера. Після завершення автоматичної посадки та повної зупинки двигунів можна їх перезапустити для нового польоту.