Мультитул та його походження
Як і всі корисні речі, компактний набір інструментів в одному корпусі під назвою мультитул має багату історію походження. Від виникнення ідеї такого пристрою до виникнення ряду виробників, що отримали популярність по всьому світу. У середовищі власників або бажаючих придбати цей набір добре відомі такі виробники мультитулів: Victorinox, Ganzo, Wenger, Leatherman, Gerber та ін.
Мультитули популярні насамперед через те, що поєднують у собі багато потрібних елементів: кілька видів ножів, штопор, ложку та вилку, викрутки, шило, ножиці, плоскогубці тощо. Випускаються ці вироби в декількох форм-факторах, кожен з яких є оптимальним для певного виду носіння:
- повнорозмірний;
- брелок;
- кишеньковий;
- у форматі кредитки;
- мультитули спеціального вигляду.
Історія походження
Концепція мультитула, як запевняють історики, відома з часів Середнього Риму. Тоді римляни намагалися поєднати столові прилади.
Вперше назва мультитулу з'явилася років 25 тому. Хтось Тім Лазерман, мандруючи старим авто, був змушений часто його лагодити. Нескінченний ремонт «розвалюхи» привів Тіма до висновку, що в умовах далеких походів бойскаутського ножа недостатньо. Возити з собою в багажнику цілу авторемонтну майстерню теж нема рації. Значить, є необхідність набору інструментів, зібраних в одному корпусі.
Декілька років експериментів з моделями багатофункціонального виробу з картону та дерева привели Тіма до найбільш ефективної схеми конструкції мультитулу. Так, всі елементи, будучи висувними, кріпляться на спеціальних штифтах у краях ручки. Тоді як ручка при фіксації висунутого елемента дуже зручно використовується як його ручка.
Звичайно ж, перша успішна модель була швидко запатентована (1983), і відтоді будь-який багатофункціональний інструмент, навіть зібраний за іншим принципом, називають мультитулом.
Спочатку маркетингове просування трохи «кульгало» через нерозуміння потенційних покупців зручності використання мультитула на відміну від звичайного інструменту. З цією труднощами вдалося швидко впоратися, і вже протягом року було розгорнуто виробничу структуру. Сьогодні на підприємстві Leatherman кількість працівників близько 400 осіб.
З того часу ідею створення підхопили ентузіасти і багато в чому дизайнери по всьому світу. Почали випускатися мультитули оригінальної концепції. Наприклад - у вигляді платіжної (або кредитної) картки.
Інший варіант мультитулу, вже вітчизняного виробництва та дизайну часів СРСР – добре знайомий велосипедний «сімейний» ключ.
Інтернет-магазин Фортер радий запропонувати достатню кількість різноманітних моделей мультитулів відмінної якості, які Ви зможете купити за доступними цінами.