Навіщо потрібні бездротовий роутер та точка доступу? Їхні режими роботи
Зауважив, що не всі інтернет-користувачі знають, навіщо потрібні точки доступу та бездротові роутери. Тому захотілося поділитися своїми знаннями та пояснити все доступно.
Точка доступу – це основна станція, вона забезпечує будь-який доступ до мережі, що існує. Також її можна використовувати для організації абсолютно нової бездротової мережі.
Забезпечує бездротовий зв'язок технологія Wi-Fi
Точку доступу умовно можна порівняти з вежею мобільного оператора, тільки у точки радіус дії менше і зв'язок між точкою та пристроями відбувається через Wi-Fi.
У великих офісних будинках для організації бездротової локальної мережі встановлюються кілька точок доступу. Одна точка дозволяє підключити 254 клієнтські комп'ютери. Усі точки доступу можна об'єднати у спільну мережу, використовуючи радіоканал або дротову мережу. Користувач в радіусі дії мережі може з пристроєм вільно переміщатися.
У домашній мережі точка об'єднує всі домашні комп'ютери в одну бездротову мережу або може суттєво розширити існуючу мережу.
У точки доступу такий самий пристрій, як у бездротового роутера. Роутери допомагають створити окремий сегмент мережі і до нього можуть підключати всі комп'ютери, які мають вбудований бездротовий мережевий адаптер. На відміну від точки в роутер вбудований мережевий перемикач, через нього можуть приєднуватися за протоколом Ethernet клієнти або маршрутизатори для організації мережі з кількох роутерів. Також роутери оснащені брандмауером виключення несанкціонованих вторгнень у мережу.
Розглянемо докладніше режими роботи точки доступу
Режим «Точка доступу» – встановлюється за замовчуванням, налаштування цього режиму не потрібні. Просто з комп'ютера через Wi-Fi адаптер можна підключити до мережі.
"Повторювач" - точка доступу в такому режимі, приймаючи сигнал від іншої точки, просто посилює його і далі передає адресату.
"Міст" - фізично віддалені сегменти в такому режимі роботи точки з'єднуються в одне ціле. Простіше кажучи, забезпечується між віддаленими об'єктами.
Wi-Fi роутер та його робота
Принцип роботи WiFi роутера такий самий, як у вишок стільникових операторів. Але тільки від роутера на відміну від вишок немає великого потоку радіовипромінювань, він абсолютно нешкідливий, його можна ставити в квартирах.
Радіус сигналу WiFi роутера до 100 метрів. Якщо у вас є два пристрої, які можуть працювати по мережі Wi-Fi, такий роутер буде дуже корисний. Ви зможете встановити бездротову домашню мережу вдома. Тільки пам'ятайте, що швидкість вашого Інтернету знижується після кожного підключеного пристрою. Загальна швидкість Інтернету не зміниться, але працюватиме повільно. Принцип роботи простий. У квартиру провайдер проводить провід, до нього приєднує WiFi роутер, а вже по мережі WiFi підключаються пристрої.
Як бачите, все просто.