Навіщо потрібні конвертери відеосигналу? Їхні технічні можливості
Сьогодні практично у кожній сім'ї є не один і не два, а навіть більше джерел відеоінформації. Яке тут займають конвертери відеосигналу, запитаєте Ви? Давайте розглянемо це питання.
Як відеоматеріал зазвичай виступають музичні відеокліпи, кіно - від ретрокартин до сучасних відеофільмів у високій якості. Багато людей переглядають відеозаписи, отримані за допомогою камер відеоспостереження, реєстрації та контролю.
Важливу роль при перегляді відіграє обладнання для зберігання (або трансляції) записів та пристрої для його перегляду. До останніх належать:
- прості телевізори та монітори з електронною променевою трубкою (ЕЛТ);
- їх найсучасніші варіанти - LCD/CRT-термінали (комп'ютерні, побутові);
- професійні монітори систем відеоспостереження;
- SMART-моделі телевізорів (по суті – це комп'ютери-моноблоки з обмеженою функціональністю порівняно із звичайними обчислювальними пристроями);
- безліч смартфонів, планшетних комп'ютерів і т.п.
Пристроями зберігання відеоінформації є:
- відеореєстратори;
- медіацентри систем «Розумний дім» та подібні до них;
- комп'ютери, ноутбуки, планшети, смартфони і т.д.
Все це обладнання має якимось чином передавати та відображати відеоматеріали – тому на корпусі кожного з пристроїв легко знаходиться один або два роз'єми різних стандартів передачі інформації:
- HDMI;
- VGA;
- SVGA;
- DVI;
- AV (S-VIDEO, RCA).
Крім основного потоку відеоінформації, у роз'ємі може передаватися і живлення на пристрій відображення (наприклад, HDMI). Що означає практично наявність всіх цих стандартів? Власне – історію розвитку відеообладнання, алгоритмів стиснення відеоінформації, її форматів (стандарти PAL/SECAM/NTSC-сигнали тощо.). Сьогодні ще цілком працездатне обладнання з 20-річним стажем, яке демонструє чудову якість ч/б картинки та цілком працездатне для виконання певних завдань. Однак роз'єм для передачі відеозаписів на ньому - застарілий, а пристрій ультранове, що «сполучається».
На практиці люди хочуть дивитися відео з камер спостереження на домашньому кінотеатрі, зручному широкоформатному телевізорі або грати на PSP… Але для отримання подібних сервісів попередньо потрібно з'єднати ці медіапристрої через вбудовані роз'єми різних стандартів. Звичайно ж, найпростіше це зробити за допомогою конвертера відеосигналу. Розглянемо, чому це твердження справедливе на прикладі організації «переходу» з VGA на HDMI (намагаємося підключити ноутбук до LED-телевізора).
Зробити це можна кількома способами:
- за допомогою кабелю з відповідними роз'ємами на кінцях. Цей варіант може з високою можливістю не спрацювати, якщо телевізор не розпізнає сигнал від вашого комп'ютера;
- купити конвертер відеосигналу. Наприклад, у нашому інтернет-магазині Фортер – нормальна ціна та якість обладнання Вам буде забезпечено. Цей прилад перетворює зображення та звук у форматі, придатному для прийому через HDMI. Відмінна риса обладнання – можливість передавати записи високої роздільної здатності 1080р, що на екрані підключеного монітора означає відображення якістю до 1920х1200 пікселів (та інших параметрів роздільної здатності Full HD відео).
Загалом, придбати конвертер відеосигналу можна з різним типом перетворення – описаний вище VGA HDMI, AV VGA, SVGA HDMI, HDMI AV і т.п. з різними варіантами забезпечення живлення та передачею звуку (моно/стерео аудіосигналу).
Технічні можливості відеоперетворювачів:
- "двостороння" підтримка матеріалів високої роздільної здатності (Full HD);
- живлення адаптера каналами HDMI або окремим інтерфейсом;
- підтримка стандартних форматів роз'ємів;
- Plug&Play конвертер, тобто. він не вимагає встановлення будь-яких драйверів, встановлюється за замовчуванням;
- перетворення «на льоту» цифрового відео в аналогове та назад без втрати якості;
- наявність відеовиходу передачі композитного відеосигналу (RCA);
- сумісність з операційними системами Mac, MS Windows, часто - nix-платформ;
- міцні зовнішні корпуси, можливість експлуатації на відкритому повітрі, усередині приміщень, захист рівня IP65 (важливо для побудови систем охоронного відеоспостереження) тощо.