Нові тенденції ринку відеоспостереження у 2015 році
Перший квартал поточного року був багатий на різні тенденції, нову техніку та технології, що з'явилися на ринку відеоспостереження. Найбільш яскрава з них – товари, оснащені вбудованими модулями для спілкування між собою або із зовнішнім середовищем (так званий Інтернет речей). Однак на ринку з'явилися й інші, менш очевидні тенденції, які, на наш погляд, вплинуть на подальший розвиток галузі.
Наприклад, багато дискусій у професійному середовищі викликало розвиток стандарту відео надвисокої чіткості Ultra HD, який ще називають 4К. Швидше за все, найближчим часом усі камери, призначені для систем відеоспостереження, випускатимуть саме під цей стандарт, що гарантуватиме розширення зони покриття. Тому вже сьогодні при побудові архітектури систем контролю території слід враховувати ці реалії недалекого майбутнього.
Переваги вищого дозволу очевидні. Однак не слід забувати, що одночасно виникає низка проблем. Наприклад, обмеження розміру пакетів даних через свитч або оптимізація бітрейту з метою уникнути перевантаження мережі. Логічним рішенням цієї проблеми є перехід на алгоритми кодування цифрового відеопотоку, які будуть ефективнішими в нових умовах.
Зберігання відео та «хмарні технології»
Багато фахівців вже спробували всі переваги сервісу VSaaS, що розшифровується у перекладі з англійської «відеоспостереження як сервіс». Західні аналітики з компанії Transparency Market Research прогнозують, що частка цього хмарного сервісу протягом найближчих чотирьох років збільшиться до 19,1% всього ринку технологій відеоспостереження. Якщо перевести передбачувані обсяги виручки за використання цієї технології у 2019 році у фінансову площину, то, за звітами експертів, вони становитимуть майже 43 мільярди доларів. При цьому ринок мережного обладнання та технологій зростатиме набагато швидше, ніж галузь загалом. Річні темпи приросту цього сегмента становитимуть 24%.
Незважаючи на те, що хмарні технології вже визнані перспективним напрямом роботи для багатьох сфер діяльності, окремі дискусії на цю тему ще тривають, що дещо ускладнює їхнє масове впровадження. Однак чого у «хмари» відібрати не можна – це найвищого ступеня захисту всіх даних, що досягається за рахунок легкості масштабування, резервування інформації та перенесення капітальних витрат в операційні.
Що стосується масштабування, то воно відноситься до будь-якої зі сфер організації відеоспостереження - як до кількісних змін, у тому числі додавання нових елементів (наприклад, камер або обчислювальних систем), так і якісним - підвищення швидкості зйомки або збільшення роздільної здатності. Очевидно, що обидві ці тенденції взаємопов'язані – чим вище буде роздільна здатність камер, тим більші потужності знадобляться для обробки сигналу та зберігання даних.
Немаловажним є і той факт, що власник інформації, розміщеної в «хмарі», може у разі потреби легко надати доступ до неї правоохоронцям або співробітникам приватної охоронної компанії для проведення аналітичної та розшукової діяльності.
Тому очевидно, що обсяги даних із систем відеоспостереження, які зберігаються за допомогою «хмарних» технологій, збільшуватиметься з кожним роком. Британська компанія Centre for Retail Research провела у 2015 році опитування серед роздрібних торговців. При цьому 82% з них заявили, що хотіли б мати дистанційний доступ до систем відеоспостереження, встановлених у магазинах. А 68% заявили, що вважають за краще отримувати цю відеоінформацію на свій мобільний телефон.