Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Область застосування монокулярів

Новини та статті 11/12/2015

Монокуляр - це підзорна труба мініатюрних розмірів, яка використовується для спостереження одним оком. Його легко можна помістити у долоні. Вивчати об'єкт одним оком негаразд зручно, як і бінокль, а й призначення монокуляра дещо інше. Яка область застосування цього оптичного приладу?

 

Інструмент для спостереження

Монокуляр відноситься до сімейства зорових труб. Його відмінність від малогабаритних підзорних труб у тому, що перші зазвичай використовують, коли принциповою є легкість та компактність приладу при високих технічних характеристиках, достатньому збільшенні та гідній якості зображення.

Зупинимося компактних моделях з невеликою кратністю, тобто. тих, у яких ступінь наближення не дуже великий – від 2 до 4 разів або середній – від 5 до 8 разів. Область застосування таких монокулярів обмежується наглядом за територією чи об'єктом на невеликій відстані.

Компактный монокуляр

Купити монокуляр «кишенькового» розміру можна рекомендувати любителям активного заміського відпочинку, туристам, мисливцям та рибалкам. Такий пристрій дозволяє спостерігати за життям дикої природи та детально розглянути віддалений об'єкт. Воно стане чудовим придбанням для театралів, любителів спортивних змагань та циркових видовищ. З його допомогою можна «наблизити» номер автобуса, що рухається, або будинку на протилежній вулиці.

 

Оптичний прилад для професіоналів

Випускаються також оптичні монокуляри нічного бачення для спостереження у темряві. Це унікальні прилади з високою кратністю (10-22 рази), які застосовуються:

  • військовими, фахівцями розвідувальних та рятувальних служб, поліцейськими;
  • останнім часом їм знайшлося і цивільне застосування;
  • їх використовують в екстремальних подорожах, авіації, ремонтних роботах для охорони території;
  • монокуляри мають успіх у спелеологів і альпіністів.

Монокуляр ночного видения

Спостереження здійснюється з рук або зі штатива, прилад можна закріпити на шоломі або касці за допомогою кронштейнів. Оптичні монокуляри також можуть бути використані як лупа або збільшує насадки для біноклів. Зображення віддалених об'єктів стає чіткішим і контрастнішим. Ці прилади використовують нумізмати та філателісти для багаторазового збільшення деталей. Деякі моделі оснащуються кількома об'єктивами, щоб підібрати потрібне збільшення.

Тепловізійний монокуляр із потужною матрицею дозволить виявити об'єкти на відстані від 1 до 2 км у повній темряві (наприклад, модель Pulsar Quantum HD50S). Рекомендуємо купити такий монокуляр любителям нічного полювання та тим, хто займається розшуком. Оскільки принцип роботи приладу ґрунтується на прийомі інфрачервоних хвиль, що випромінюються живими організмами та нагрітими об'єктами, темрява – не перешкода отриманню зображення. Адже відсутність світла не впливає на ІЧ-хвилі. Прилад постійно сканує зображуваний об'єкт і змінює інтенсивність палітри кольорів на основі різниці температур кожної ділянки кадру. Тому навіть у літню спеку ви зможете відрізнити в темряві живий організм від каменю або автомобіля.

Тепловизионный монокуляр

Сучасний ринок надає монокуляри для будь-якого завдання, але головним критерієм вибору залишається якість оптики. Поради консультантів нашого магазину будуть корисні вам при покупці, особливо якщо ви вирішили порадувати когось таким практичним подарунком як монокуляр.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram