Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Односторонні, двосторонні та супутникові автомобільні сигналізації: порівняльна характеристика кожного з типів

Новини та статті 06/04/2016

Автомобіль в сучасних умовах - комфортний засіб переміщення, який вимагає, у свою чергу, великих фінансових вливань. Одні з них – постійні експлуатаційні, інші – одноразові. До останніх належить автомобільна сигналізація.

Автосигналізація сьогодні виконує не тільки функцію спостерігача за збереженням автомобіля в пасивному режимі, але може стати активним учасником подій. Наприклад, заглушити двигун авто через хвилину після угону, включати і відключати в потрібному періоді світлозвукову сигналізацію («аварійка», габаритні вогні і основне світло). Або взимку завести той же двигун для попереднього прогріву за допомогою отриманого сигналу здалеку з керуючого брелока.

Система встановлюється одноразово, авто експлуатується разом із нею протягом довгих років. Перш ніж купити автосигналізацію, звичайно ж, автовласник ретельно підбирає її під свої вимоги з урахуванням вартості, моделі авто. Допоможемо зробити цей вибір, позначивши класи та види сигналізацій.

Говорячи про класи, слід згадати:

  • початковий (низька ціна, вкрай обмежений функціонал, відсутність зв'язку з власником, що пішов, тощо);
  • бюджетний (невисока вартість, базовий функціонал);
  • стандартний (середня вартість, розширений функціонал, зв'язок із брелоком власника, прийнятний рівень шифрування сигналу);
  • елітний (взаємодія з рядом пристроїв електроустаткування авто – іммобілайзером тощо, надійне шифрування, розвинений функціонал, розвинений сервіс зв'язку з власником через радіо- або GSM-модуль).

GSM-сигнализация

Типи автомобільних сигналізацій та їх характеристики

Тут можна обмежитись описом трьох основних типів. Перший – одностороння сигналізація. У її завдання після виявлення спроби злому і угону транспортного засобу входить активізація подачі тривожних сигналів аварійкою, фарами та ін. У штатному режимі вона приймає радіосигнал з брелока водія по типу вкл/викл. Брелок простий - на ньому найчастіше присутні лише кнопки включення та відключення "сигналки".

Такі сигналізації встановлюють на недорогих авто, які водій залишає або в місці, що охороняється, або в добре знайомому місці, або ж на дуже короткий час. Хороший аргумент на користь вибору цього типу – невисока вартість. Мінус – простота її злому, у тому числі перехоплення та розшифрування радіосигналу на включення.

Двостороння сигналізація – «вагоміший» аргумент у справі захисту автотранспортної рухомої власності автолюбителя. Це так звана сигналізація із зворотним зв'язком. В основі її роботи - можливість передачі цільового тривожного або сервісного сигналу включення / відключення, а також прийом сигналів, що управляють, з брелока. Під цільовим тривожним розуміється сигнал, який чітко вказує на місце атаки зловмисника – розбиття скла, спроба відчинити двері, капот чи багажник авто тощо. Ця сигналізація також активує системи світлозвукового оповіщення про спробу угону або пошкодження машини, дозволяє віддалено запустити двигун і т.п. Відмінна риса – брелок системи оснащений дисплеєм або рядом світлових індикаторів.

Автосигнализация Cyclon

У цьому типі використані більш сучасні технології шифрування радіосигналів зв'язку між авто і брелоком. У більшості моделей підвищеної вартості (порівняно з односторонньою) оптимально відповідає її функціонал та рівень власного захисту.

Супутникова або GSM-сигналізація – дорожча, але й сучасніша «сигналка» з вельми розширеним переліком функцій. У її основі лежить GSM-модуль, можливості програмування його відповідно до фактом подій, а й цілими сценаріями дій вкрай широкі. Всі керуючі та тривожні сигнали передаються на мобільний телефон або інший пристрій, який працює в парі з sim-картою (той же планшетний комп'ютер, смартфон).

Основні конкурентні переваги:

  • можливість подавати сигнал тривоги на будь-яку відстань за рахунок використання супутникового зв'язку;
  • можливість подавати сигнал не одному господареві, а кільком – членам сім'ї, співробітникам охоронної компанії тощо.

Висока вартість відносна, оскільки бюджет власника елітного авто може її «витримати» легше, ніж сімейний бюджет власника недорогого авто.

Інтернет-магазин Фортер пропонує на вибір клієнтів різні типи захисту автомобіля від викрадення: односторонні, двосторонні або зі зворотним зв'язком сигналізації та працюючі за допомогою супутникового з'єднання від таких виробників як Sigma, Alligator, Pantera, StarLine та ін.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram