Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Охоронна сигналізація. Що вибрати: пультову, автономну чи GSM-сигналізацію?

Новини та статті 16/03/2015

Сучасне охоронне обладнання забезпечує надійний захист майна від зазіхань ззовні, а також ушкоджень, спричинених різними стихіями, як техногенними, так і природними. Незамінним помічником у процесі здійснення охорони є, звичайно, система сигналізації. Ринок цього обладнання представлений різними за своїм пристроєм, функціями та ціною моделями. Особливо зручно те, що на сьогоднішній день можна купити готовий комплект для сигналізації. Багато хто з них покупці можуть встановити самостійно, крім того, явна перевага – це відсутність необхідності купувати будь-які додаткові елементи для сигналізації.

Поряд із готовими комплектами можуть бути знайдені також індивідуальні рішення для конкретних умов встановлення та експлуатації. При цьому важливо визначитися з типом охоронної сигналізації, яка стане оптимальним варіантом у конкретній ситуації.


Види охоронної сигналізації:

  • автономна;
  • пультова;
  • GSM-сигналізація.
Розглянемо кожен із зазначених видів.
  

Автономна сигналізація

Принципом роботи автономної сигналізації є подача потужного сигналу оповіщення (звукового або світлозвукового) у разі несанкціонованого доступу на територію, що охороняється. Автономна сигналізація здійснює самостійний незалежний контроль об'єкта. Якщо це офіс, підприємство чи інша організація, то реагуватиме на сигнал охоронний персонал. Якщо ж об'єкт не охороняється (квартира, дача), то спрацьовування сигналізації виконує свою основну функцію - відлякати осіб, що незаконно проникли, і зупинити їх подальші незаконні дії.
Автономна сигналізація також сповістить про пожежу, задимлення, порушення цілісності газової або водопровідної системи. При цьому зв'язку із централізованим пультом охорони така система не забезпечує.

Переваги автономної сигналізації:

  • Створюється психологічний бар'єр для зловмисника (особливо ефективно впливає на недосвідчених злодюжок). Згідно з міжнародною статистикою, до 95% грабіжників зупиняє сигналізація.
  • Система може бути встановлена на об'єктах, де недоступний телефонний зв'язок або GSM-канал (заміські котеджі тощо).
  • Немає потреби оплачувати абонентську плату охоронній фірмі (як відбувається у разі встановлення пультової охорони).
  • Висока ймовірність упіймання зловмисника.


Мінуси автономної сигналізації:

  • У ситуаціях хибного спрацьовування не завжди власник може швидко відреагувати (перебуває на роботі, на відпочинку).
  • Після отримання тривожного сигналу власник повинен викликати міліцію, а це тимчасова фора для грабіжника. До того ж, на жаль, вбрання приїжджає частіше надто пізно, аніж вчасно.
  • Вся відповідальність за збереження майна лягає на плечі власника. Факт наявності сигналізації не гарантує страхових виплат, якщо пограбування таки відбудеться (за винятком випадків, коли об'єкт застрахований саме від пограбування та інших видів та причин псування майна).
 

Пультова сигналізація

В основі роботи пультової охоронної сигналізації – підключення системи до центрального пульта охорони. Відразу після фіксації факту несанкціонованого проникнення на об'єкт (чи з інших причин – пожежа, задимлення тощо) на пульт передається сигнал тривоги. В результаті на об'єкт, що охороняється, виїжджає група швидкого реагування, а власник інформується про ситуацію, що склалася.


Переваги пультової охорони:

  • Власник об'єкта, що охороняється, може не турбуватися про його збереження, знаючи, що квартира або офіс - під постійним контролем досвідчених охоронців.
  • У разі спрацювання сигналізації допомога буде негайною. І відсутність господаря при цьому – не завада.
  • Відповідно до умов договору з охоронною фірмою, власник житла отримує компенсацію у разі, якщо збереження майна все ж таки не була забезпечена. Але, як правило, охоронні організації дорожать своєю репутацією та вчасно запобігають злочинам.


Мінуси пультової охорони:

  • Охоронні структури виставляють свої вимоги до власника власності, що ставиться під охорону (наприклад, мешканці першого та другого поверху, як правило, повинні поставити металеві грати на внутрішню частину вікна). Ці вимоги слід виконувати.
  • Якщо під охорону береться будинок, котедж, зовнішній периметр не охороняється.
  • Необхідно сплачувати щомісячну абонентську плату, яка може бути згодом збільшена.
  • Можуть виникати неприємні ситуації, коли з вини господаря, який не дотримується всіх вимог охоронної фірми, відбуваються хибні виклики. Наприклад, іноді власник забуває зняти з охорони будинок чи квартиру. Деякі клієнти здають квартиру під охорону, залишивши відчиненим вікно тощо. ,
  • Охоронні компанії не завжди беруться за охорону будинків та котеджів, розташованих у маленьких містах, або селах.


GSM-сигналізація

GSM-сигналізація – це ще один сучасний та перспективний вид охоронної сигналізації. Такі системи бувають провідним та бездротовими. Основними перевагами провідних систем є:
- Відсутність необхідності змінювати батарейки;
- необмежений стільниковим покриттям радіус дії;
- невисока вартість та надійність.
GSM-сигналізація забезпечує не тільки спрацювання сигналу тривоги, але й оповіщення власника SMS-повідомлення або дзвінка на мобільний телефон.
За допомогою GSM-сигналізації може здійснюватися охорона різних об'єктів: квартири, дачі, складу, офісу і т.п. Так, сигналізація не лише дозволить запобігти проникненню в квартиру чи інше приміщення, а й забезпечить оперативне інформування власника.

Переваги GSM-сигналізації:

- простота установки (це цілком можливо зробити самостійно);
- система поєднує у собі відмінне поєднання надійності та невисокої вартості;
- широка зона дії;
- великий вибір моделей, можливість підібрати оптимальний варіант для будь-яких цілей з можливістю доукомплектації;
- функція оповіщення здатна охопити близько десяти телефонних номерів;
- можливість підключення до системи сигналізації та керування електроприладами;
- Можливість прослуховування віддалених об'єктів;
- Виключений людський фактор.


Основні недоліки GSM-сигналізації – це:

- Втрата часу між спрацюванням та Вашою реакцією на сигнал;
- Швидша розрядка акумулятора під час роботи в приміщенні з низькою температурою (для бездротових систем).
Але плюсів у такої системи все ж таки, погодьтеся, значно більше, ніж мінусів.
Варто також розглянути можливість використання додаткових функцій системи сигналізації, наприклад, чутливості до витоку газу, задимленості.
У будь-якому випадку Вам обирати, яку систему сигналізації встановити. Якщо основна мета – це відлякати злочинця і отримати сигнал про порушення, автономна охоронна сигналізація – оптимальний вибір. Як кажуть, швидко та недорого. Але, якщо Ви не готові повністю брати на себе відповідальність і самостійно діяти в критичних ситуаціях, віддайте перевагу пультовій сигналізації.
Сподіваємося, що цей матеріал допоможе Вам під час вибору системи охоронної сигналізації. У свою чергу фахівці інтернет-магазину «Фортер» готові надати всебічну підтримку кожному клієнту. З нашою допомогою навіть найскладніші проблеми знайдуть просте та ефективне рішення

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram