Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Охоронна та пожежна сигналізація як засіб захисту майна

Новини та статті 18/03/2015

На жаль, заходи щодо охорони власності від стороннього посягання завжди були актуальними. І необхідність захисту майна як приватного, так і цілого підприємства організації залишається безперечною і не вимагає додаткових доводів. Адже хоч би якими були цілі та методи проникнення (злом, крадіжка, заподіяння шкоди майну), результати їх принесуть власнику лише неприємності, це в найпростішому випадку. Чи потрібно говорити про ступінь моральної та матеріальної шкоди від великих крадіжок та пограбувань?

Не менш небезпечним та грізним «ворогом» Вашого майна є вогонь. Стихія здатна за лічені хвилини знищити цінності, накопичені роками наполегливих праць.

Наша мета – не налякати песимістичними прогнозами, а просто з погляду розуму та логіки підійти до питання захисту таких об'єктів як:

 • квартира будинок);
 • склад, магазин;
 • Дачна ділянка;
 • кафе, ресторан, клуб;
 • гараж;
 • офісні приміщення та ін.

Сподіваємося, що Вам ніколи не доведеться здобути гіркий досвід потерпілого. А для того, щоб ці надії були підкріплені не лише словом, а й справою, пропонуємо придбати та встановити основний інструмент захисту майна – охоронну та пожежну сигналізацію.

Основною функцією охоронної сигналізації є, звичайно ж, виявлення та запобігання вчиненню неправомірних дій по відношенню до майна, що охороняється. Охоронна сигналізація може бути поєднана з пожежною або системою відеоспостереження.

З урахуванням великого вибору систем сигналізації розглянемо окремо принципи вибору охоронної та пожежної сигналізації.

 

Вибираємо охоронну сигналізацію

Необхідно враховувати такі моменти:

 

Спосіб встановлення обладнання: дротовий або бездротовий

Що стосується бездротових систем, то встановлювати та встановлювати їх простіше, і вони не реагують на активність домашніх тварин. При цьому вартість таких систем дещо вища, ніж провідні аналоги. Але не варто уникати провідних систем, вважаючи, що вони можуть зіпсувати зовнішній вигляд приміщення. Сучасне обладнання компактне і виглядає дуже акуратно, а за бажанням дроту завжди можна приховати будь-яким предметом декору. До того ж, у провідних системах немає необхідності змінювати елементи живлення.

 

Спосіб постановки та зняття об'єкта з охорони

Є такі варіанти: ключ Touch Memory (на кшталт домофонного), набір пін-коду, радіобрелок та мобільний телефон.

Ключ гарантує зручність та надійність, але мінус – ймовірність втрати.

Пін-код – також зручний варіант. Єдина можлива складність може виникнути, якщо код забули. Але це чинник суб'єктивний залежить від власника.

Потрібно відзначити безпеку та функціональність застосування радіобрелка. Недолік – його також можна втратити.

Мобільний телефон - за допомогою SMS повідомлень Ви маєте можливість ставити на охорону або знімати з охорони. До того ж, завжди під рукою.

 

Ступінь захисту

Тут слід звернути увагу на такі фактори:

 • які саме ділянки, території чи приміщення потрібно охороняти та якою мірою. Система сигналізації запобігає зламу вікон, дверей, незаконне пересування територією, витік газу або диму (пожежно-охоронні системи).
 • потрібна Вам функція захисту від свійських тварин (сучасне обладнання дозволяє це передбачити).
 • чи плануєте Ви пізніше розширювати систему сигналізації (поставити датчик диму чи температури, наприклад). Якщо так, поцікавтеся при виборі обладнання, чи є така можливість щодо конкретного зразка.
 • Чи важливо для Вас наявність світлового та звукового сигналу.
 • якщо сигналізацію потрібно підключати до пульта охорони, поцікавтеся сумісності обладнання з пультом.
 • ємність акумулятора (важлива у разі припинення електроживлення устаткування).
 

Спосіб контролю

Це може бути автономна сигналізація або виведена на пульт охорони. Якщо Вам не потрібні виїзди групи захоплення при кожному спрацюванні сигналу, підійде автономна сигналізація, що відлякує. Сигнал про можливе проникнення або аварію може надходити Вам у вигляді дзвінка або повідомлення на телефон.

Але, якщо фізична охорона необхідна, придбайте обладнання з передачею тривожного сигналу в охоронне підприємство, яке одразу ж направить мобільну групу на об'єкт. Як правило, така форма охорони здатна краще зберегти Ваші нерви. Крім того, більшість відповідальності за збереження майна лягає на плечі охоронної структури.


Вартість обладнання

Тут все залежить від багатьох аспектів: виробника сигналізації, особливостей її встановлення та дизайну, складності системи тощо. Тому невисока вартість не завжди може означати низьку якість, це може бути проста система сигналізації, яка буде оптимальною для охорони офісу, але невідповідним варіантом для захисту великої дачної ділянки або підприємства. У будь-якому випадку фахівці інтернет-магазину «Фортер» підкажуть, яку систему сигналізації краще вибрати у кожному конкретному випадку. Ну, а з чим не посперечаєшся, то це, напевно, з тим, що економити на захисті власного майна не варто.

 

Вибираємо пожежно-охоронну сигналізацію

Функції пожежно-охоронної сигналізації – це виявлення, оповіщення про загрозу задимлення чи займання та його усунення.

Щоб визначитися із вибором пожежно-охоронної сигналізації (ПОС), потрібно чітко визначитися з наступними моментами:

 • Об'єкт, який буде встановлено ПОС;
 • рівень складності системи;
 • Площа території, яку потрібно захищати;
 • Призначення об'єкта, що охороняється;
 • Довжина ліній зв'язку та кількість постів, на які будуть виведені ці лінії (якщо є така потреба).

Також розглянемо види систем ПІБ. Вони бувають:

 • неадресними (є найбільш простими і використовуються для охорони дрібних об'єктів, при спрацьовуванні сигналізації не встановлюється розташування пристрою).
 • адресними (сучасніші, дозволяють визначити точну адресу об'єкта, на якому спрацював датчик, завдяки чому оперативність реагування – висока).
 • адресно-аналоговими (дозволяють збирати інформацію, яка надходить з об'єкта; завдяки постійному контролю температури у приміщенні можна визначити момент виникнення пожежної небезпеки).

Достовірність адресно-аналогових систем – найвища.

Ми пропонуємо придбати готовий комплект пожежної сигналізації. При необхідності наші фахівці проведуть установку, хоча ця процедура насправді дуже проста і нехитра.

Також можна встановити комбіновану охоронно-пожежну систему сигналізації.

Усі питання сміливо адресуйте нам! В інтернет-магазині «Фортер» піклуються про Вашу безпеку та благополуччя!


Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram