Основні правила вибору електрогенератора для котла до приватного будинку
Зростання інтересу громадян до заміського житла може бути обмежене кількома факторами. Насамперед – нестабільністю та невідповідністю параметрів електропостачання. Однак не буває безвихідних ситуацій, і в цьому випадку допомогти може таке обладнання, як електрогенератор.
Пристрій за рахунок спалювання такого палива, як бензин, дизельне, генерує електроенергію. Чому для приватного будинку важлива його присутність? Насамперед тому, що таке житло обладнане більшою кількістю систем життєзабезпечення, ніж квартира. Потрібен обов'язково генератор для опалювального котла системи, додаткового зовнішнього освітлення і т.д.
Що потрібно врахувати при виборі цього обладнання, розглянемо на прикладі представлених пристроїв в інтернет-магазині Forter. У його каталозі представлений весь технічний арсенал, починаючи від електрогенераторів для котла і до джерел безперебійного живлення (ДБЖ). Отже, генеруючі пристрої існують:
- дизельні;
- бензинові (сюди включені та інвертори);
- газові.
Дизельгенератор коштує дорожче, проте це компенсується нижчою порівняно з бензином вартістю солярки.
Тут важливо розуміти, в якому режимі вони працюватимуть – у постійному, аварійному чи за розкладом. Практично будь-який виробник – Honda, Utool, GE WILSON, Yamaha, AGT, KIPOR, Weekender та ін. представляють Вам на вибір відповідні моделі переносного або стаціонарного типу.
Генератор для котла, який працює в постійному режимі, рекомендується використовувати на дизельному ходу. Якщо ж він призначений для включення в роботу у разі аварії – можна придбати і переносний бензиновий, з невеликими габаритами.
Наступний етап – вибір пристрою за потужністю генерованої електроенергії. "Загальноприйнятим" стандартом для невеликої дачі вважається 1-1,5 кВт. Споживачі – освітлення, телевізор, холодильник, водяний насос. Для приватного будинку більше підходять пристрої потужністю в 5-7 кВт. В окремих випадках вони встановлюються локально для одного споживача. Наприклад, електрогенератор для котла можна підбирати точно відповідно до потужності даної системи.
Багатьом покупців визначальне значення може зіграти і шумність устаткування. Дизельгенератори – найгучніші у роботі. Бензинові мають нижчий рівень шуму. Практично безшумними можна вважати безперебійники для котла, проте їх час роботи без підзарядки батареї істотно обмежений. Оптимальний сьогодні рівень шуму – від 60 до 80 дБ.
В окремих випадках консультанти Фортер можуть допомогти підібрати обладнання резервного електропостачання з точною відповідністю електроспоживаючої установки. Наприклад – запропонують використовувати інверторний генератор для газового казана.
Не варто забувати і про комфорт користування пристроєм. Для підвищення його рівня виробники передбачають:
- функцію аварійного вимкнення;
- наявність вольтметра;
- індикатор рівня палива;
- розетка для підключення споживачів постійного струму.
У багатьох приватних домоволодіннях воліють користуватися пристроями з такими особливостями:
- одно-або трифазні;
- чотиритактні;
- синхронні;
- інвертор і т.д.