Основні відмінності професійних металошукачів від металошукачів початкового та середнього рівня
Серед різноманітності пошукового обладнання вигідно відрізняються професійні металошукачі, які самостійно виробляють класифікацію знахідок та виводять інформацію на екран, оснащені всіма сучасними функціями та пристроями. По суті, вартість детектора і залежить від кількості виконуваних ним функцій та комплектації, які здатний оцінити та повною мірою використовувати лише досвідчений власник. Розберемося з основними відмінностями професійних моделей, найпросунутішими з яких вважаються моделі Garrett і Minelab.
Перша – автоматичне налаштування на тип ґрунту. Прилад здатний сам визначити її таким чином, щоб вести пошук максимально глибоко.
Друга - виключення електроперешкод у разі, якщо доводиться працювати в зоні їх впливу, наприклад, при пошуку на невеликій відстані від іншого металошукача або під лініями електропередач.
Наступна функція – кілька або навіть десятки робочих частот, тоді як простенькі моделі можуть працювати лише на одній чи двох. Багаточастотні металодетектори професійного рівня підсікають одночасно цілі різного розміру, ідентифікуючи кожну при цьому. Котушки таких приладів теж відрізняються роботою у широкочастотному діапазоні.
Дорогі моделі пошукового обладнання оснащені багатотональною поліфонією, що дозволяє максимально точно ідентифікувати тип знайденого об'єкта, тоді як у дешевих детекторів таких тонів не більше трьох.
Багатьох професіоналів у дорогих металошукачах приваблює функція центрування знахідки «пінпоінтер», що економить час та зусилля користувача. Власники дешевих моделей позбавлені такої можливості або використовують ручні піноінтери додатково.
Одна з найголовніших відмінностей металошукачів професійного рівня – кількість налаштувань. Недорогі моделі обладнані кількома стандартними програмами пошуку (наприклад, ювелірні вироби, монети, реліквії тощо). Просунуті можуть похвалитися великими можливостями індивідуальних налаштувань під власника, подвійною ідентифікацією цілей, наприклад, графічним зображенням і числами VDI, визначенням розміру знахідки тощо, більшим екраном для виведення великого обсягу інформації, регуляторами кнопок і т.д.
Ще одна важлива можливість – глибина виявлення, у професійних металодетекторах приблизно вдвічі більше, ніж у приладах початкового рівня. Власники дешевого устаткування збільшення цього параметра змушені купувати більш просунуті пошукові котушки.
Найголовнішим чинником, що формує ціну металошукача, є якість дискримінації.
Професійний пристрій не пропустить ціль і точно її ідентифікує навіть при присутності поряд з нею будь-якого непотрібного металевого предмета або при пошуку в засміченому місці, де звичайний детектор просто не впорається зі своєю роботою. Деякі прилади професійного рівня оснащені можливістю ідентифікації індуктивності металу, що в рази збільшує шанси правильного визначення типу знахідки і позбавляє користувача необхідності зайвий раз копати в непотрібному місці.
У будь-якому випадку, для використання металодетектора профурівня потрібний гідний досвід. Саме тому кожен шукач скарбів, починаючи з дешевих детекторів, через кілька пошукових сезонів починає «переростати» свій прилад і відчуває необхідність у більш дорогому і просунутому пристрої, який можна придбати в інтернет-магазині Фортер за вигідною ціною.