Особливості встановлення камер відеоспостереження у ліфтах
Набридло щодня дивитися на змальовані стіни (на жаль, не роботи пензлів великих художників), обвуглені кнопки чи вдихати «чарівні» аромати сигаретного диму? Якщо Вам не байдуже, хто заходить у ліфт із вашими дітьми, тоді вирішення проблеми очевидне – встановлення відеоспостереження у ліфті. Ця стаття та поради фахівців компанії «Фортер» присвячуються всім, кому небайдужа безпека їхніх під'їздів та прибудинкової території.
Правила вибору
Для встановлення відеоспостереження в ліфтах житлових багатоповерхових будинків потрібна згода більшої частини мешканців. Додатково, слід встановити табличку про наявність відеозаписів. В іншому випадку, дії зі встановлення відеокамери в ліфті можуть бути витлумачені як зйомка з корисливою метою, або зазіхання на особисті свободи мешканців будинку. Вибираючи пристрій для відеоспостереження, варто звернути увагу на такі моменти:
- Камера має бути мініатюрною та антивандальною. Вибрати можна тут
- Фахівці радять віддавати перевагу бездротовим пристроям. Таким чином, можна уникнути безлічі «сюрпризів», пов'язаних з будовою шахти ліфта;
- Камера має бути дуже гарної якості (за винятком, якщо хтось із мешканців погодиться вести постійне відеоспостереження і у разі небезпеки чи вандалізму має можливість злякати хулігана);
- Зупиніть свій вибір на камері із ширококутним спектром зйомки;
- Для однієї або двох камер достатньо 4-канального реєстратора. Якщо в найближчому майбутньому є плани впровадити відеоспостереження на кожен поверх або в основних точках доступу до будинку (під'їзд, чорний хід, вхід на дах) – варто придивитися до 8-ми та 16-ти канальних DVR.
Особливості монтажу
Встановлення камер спостереження є частиною системи безпеки відеоспостереження у під'їзді житлового будинку. Живучи в такому будинку, слід пам'ятати, що не тільки Ваша квартира – Ваша фортеця, а й парадне, колясочні тамбури, сходові прольоти та кабіна ліфта також є Вашою територією. При монтажі камери відеоспостереження слід виконувати такі пункти:
- Затвердити встановлення системи відеоспостереження здебільшого мешканців будинку.
- Не забудьте про попереджувальну табличку «ведеться відеоспостереження». В іншому випадку, дії з монтажу та встановлення такої техніки можуть бути розцінені як протиправні (стаття 182 КК);
- Далі слід розробити план монтажних робіт, скласти повний кошторис з урахуванням закупівлі техніки, супутніх аксесуарів (проводу, відеореєстратор, монітор, датчики руху), подальших витрат на обслуговування та передбачити оплату праці монтажної бригади;
- Встановлення відеокамери має відбуватися у присутності ліфтера;
- Техніка, що встановлюється, не повинна заважати коректній роботі підйомника (зв'язок з диспетчером, працездатність екстрених кнопок і т.д.).
Усі підготовчі роботи з впровадження відеоспостереження в будинку можуть здатися дуже енерговитратними та дорогими, але повірте, всі ці дії окупляться дуже скоро. Можливо, все починається досить нешкідливо, як «наскальний» живопис на стінах ліфта, але де гарантія, що найближчим часом не станеться крадіжка чи напад на людину, на порозі її житла. Компанія «Фортер» - провідний спеціаліст у галузі систем безпеки, пропонує не лише консультацію на всіх етапах впровадження Вашої ідеї, а й послуги монтажу. Ми щиро бажаємо нашим клієнтам, щоб їхній ліфт виглядав лише так: