Переваги технології PoE для IP відеокамер. Харчування по Ethernet – у чому особливість?
Рис.1 Технологія PoE розширює межі
Вперше ця технологія була використана в телефонах, і згодом набула популярності у компаній, що займаються проектуванням та інсталяцією систем. Технологія передбачає подачу живлення на мережеві пристрої кабелю, що служить для трансляції даних по мережі Ethernet.
На початку такої лінії ставиться комутатор або проміжний інжектор PoE для перетворення змінної напруги на постійне та введення останнього в мережу Ethernet. З інжектора (або комутатора) виходить кабель Ethernet, дві пари відповідають за подачу живлення на пристрій, якого підключений кабель.
Якщо пристроєм підтримується PoE, воно буде живитися від мережевого кабелю, який підключений до інжектора (комутатора) PoE. Якщо ж пристрій не підтримує PoE, то запитати його можна за допомогою спліттера PoE - приладу, що живиться по мережі Ethernet і має окремі роз'єми: Ethernet і роз'єм для напруги живлення. Таким чином, використовуючи спліттери, можна включати до системи камери, що не підтримують технологію PoE.
Рис.2 Розділювач сигналу PoE та живлення Covi Security POE-EXT-A
Основна перевага PoE полягає у усуненні необхідності простягати окрему електропроводку. Бездротові засоби безпеки, що живляться по PoE, встановлюються в будь-якому, навіть важкодоступному місці, що значно полегшує роботу інсталяторів.
При підключенні пристрою, який підтримує PoE, підтверджується встановлення зв'язку, тобто зводиться до мінімуму ризик пошкодження пристрою у разі випадкового підключення до джерела PoE. Для створення нової мережі з підтримкою PoE використовуються комутатори PoE. При впровадженні PoE у вже існуючу мережу краще використовувати проміжні інжектори PoE, які живлять в Ethernet-кабель тільки після виведення його з порту комутатора.
Рис.3 Комутатор Vidi Link POE-904
Для живлення та передачі даних за технологією Ethernet використовується один роз'єм RJ45, але пристрій зберігає можливість харчуватися від традиційного джерела струму.
Стандарт IEEE802.3af визначає параметри застосування цієї технології.