Перспективи ринку систем відеоспостереження
Свої прогнози дав генеральний директор Axis Communications Фредрік Нільсон.
Зростаючий вплив споживчої електроніки та ринку інформаційних технологій
Значну роль у розвитку сектора безпеки продовжать відігравати інноваційні рішення та технології, які вже були апробовані в IT-секторі та на ринку споживчої електроніки. Наочним підтвердженням цієї тези є поступове інтегрування до систем відеоспостереження камер формату Ultra HD (їх ще називають 4К), які на ринку побутової електроніки активно використовуються останні два-три роки. Минулого року почалися активні постачання цих камер, поточного року очікується пристосування інфраструктури до збільшення розміру пакетів даних. З завершенням цього процесу споживачі повністю зможуть насолодитися всіма перевагами нового формату, який поки що не використовує повною мірою весь потенціал.
Ще одна модна новинка, що з'явилася минулого року на ринку побутової електроніки – NFC або комунікація ближнього поля, а також активне використання хмарних сервісів. NFC, які торік активно використовувалися світовими платіжними системами, наприклад, Google Wallet та Аpple Paу, можуть бути інтегровані в системи віддаленого контролю доступу.
"Хмарні" технології також освоєні споживачами на побутовому рівні. Їх використовують для зберігання банківської інформації та проведення фінансових операцій, не кажучи вже про те, що користувачі все частіше завантажують у «хмару» свої фото-, відео- та аудіоархіви. Професіонали, які працюють у сфері безпеки, поки що лише придивляються до цих технологій, і починають розуміти, де саме їх можна було б застосувати для підвищення ефективності роботи.
Зростання інтересу з боку кінцевих споживачів до інтегрованих систем
Існує низка сфер діяльності, в яких реальна затребуваність тих чи інших опцій значно відстає від темпів розвитку технологій. Інтегровані системи потрапляють до цієї категорії. Значна частина професіоналів, що працює у сфері забезпечення безпеки, впевнені, що найбільш ефективними є охоронні системи, які включають відеоспостереження, контроль доступу та охоронно-пожежну сигналізацію, тобто повністю інтегровані. Однак у більшій частині приміщень, що охороняються, всі ці рішення присутні розрізнено, ніяк не взаємодіючи один з одним. У той же час, кінцеві споживачі підганяють компанії, що надають послуги організації безпеки, до встановлення саме інтегрованих систем, стимулюючи підвищення попиту на них. Просунуті користувачі знають, що такі системи набагато гнучкіші, оперативніші та масштабованіші, ніж розрізнені.
Кібербезпека у тренді
Ця тема активно розвивалася минулого року, і очевидно, не менш активно буде продовжена в поточному, обігнавши інші тренди, і посівши лідируючі позиції. Як інтегратори, так і постачальники рішень, і кінцеві користувачі повинні усвідомлювати, що на них лежить відповідальність за захист систем. Поступово інтелектуальний потенціал цієї сфери діяльності буде поповнюватися за рахунок фахівців-IT-шників, що, у свою чергу, вимагатиме підвищення кваліфікації від начальників служб охорони та компаній-інтеграторів, щоб вони розуміли логіку процесів, що відбуваються в галузі.
Верифікація тривог з відеозображення набуде подальшого поширення
Останнім часом зростає кількість так званих помилкових викликів груп швидкого реагування. Це тому, що більшість охоронних систем не використовують таку функцію, як відеоверифікація тривоги. Однак після того, як низка міст запровадила практику накладення штрафу за виїзд групи за помилковим викликом, користувачі зацікавилися системою верифікації відео, які дозволяють звести до мінімуму кількість викликів помилково, а крім того, дають можливість охоронним структурам більш адекватно підготуватися до зустрічі з порушниками, якщо виклик виявився не хибним. На допомогу цій новинці, яка в 2015 році набуде більшого поширення, прийдуть «хмарні» технології, які також розвиватимуться у поточному році випереджаючими темпами.