Побутові електростанції: забезпечуємо резервне електропостачання для дому
Один із найцікавіших розділів інтернет-магазину Фортер – розділ забезпечення енергобезпеки. У ньому представлені різні види побутових електростанцій від таких компаній-виробників як Honda, Yamaha, Utool, NIK, KIPOR, Fogo, VITALS та ін. Як вони пов'язані з безпекою та де застосовні – розглянемо нижче.
Безпека житла включає забезпечення надійності роботи всіх систем життєзабезпечення. До них відносяться автоматика опалювальних систем (котлів), освітлення, нагрівальних систем проточної води (бойлери), пристрої очищення тощо. Аварії в електромережі призводять до:
- неможливості отримати тепло, світло у домі;
- тривалого простою, внаслідок якого замерзає вода в батареях тощо;
- виходу з ладу автоматики управління систем життєзабезпечення ("горять" контролери котлів, ін.);
- відсутність можливості автоматичного управління системами контролю та управління доступом, відеоспостереження, освітлення, медіа-пристроями тощо.
Уникнути наведених проблем можна, побудувавши систему резервного електропостачання для дому. Як це робиться?
По-перше, оцінюється навантаження (загальна потужність енергоспоживачів у будинку). У середньому загальне споживання електроенергії у будинку оцінюється у 5-7 кВт. Однак і для великих потужностей у каталозі Фортер Ви зможете знайти електрогенеруюче обладнання.
Потім вибирається тип пристрою резервування - як правило, це побутові електростанції. Вони різняться за типом палива, на якому вони працюють:
- бензинові;
- дизельні;
- газові.
Особливості їх полягають у наступному: дизельна електростанція розрахована тривалий цикл роботи без перерви. Бензинова – на короткий час. Дизельна дорожча, але вартість «солярки» нижча за ціну бензину.
Газові генератори досить рідкісний спосіб резервування електропостачання. Однак зручність їх використання – у підключенні до загальної системи подачі газу до будинку.
Конструктивно ці міні-електростанції поділяють на:
- стаціонарні;
- переносні;
- одно-або трифазні;
- чотиритактні;
- синхронні;
- інверторні та ін.
Варто звернути особливу увагу на гамірність роботи тієї ж дизельної електростанції. Правильно підібране місце установки, шумозахищений корпус, режим роботи обладнання сприяють збереженню шуму в допустимих межах 60-80 дБ.