Похідна сонячна батарея Powertraveller Solarmonkey Adventurer Детальний огляд
Нещодавно, на травневі свята вирішив вирушити в турпохід на всі чотири дні. А для загального блага вирішив у поході випробувати нову сонячну батарею від Powertraveller – Solarmonkey Adventurer, щоб оцінити всі її недоліки та переваги. І взагалі на власні очі подивитися як працює ця технологія.
Чесно кажучи, я скептично ставився до таких сонячних батарей із невеликою площею панелей. Не вірилося, що вони можуть бути корисними. Але Solarmonkey Adventurer кардинально змінили мою думку абсолютно протилежну.
Для тих, хто не знає, поясню, що сонячна батарея – це портативне джерело енергії, яке можна використовувати для заряджання електронних гаджетів. Це якщо у крації. Докладно зупинятись не буду, суть статті не в цьому. Повернемося до огляду. Перше, що порадувало акумулятор батареї, знаходиться з панелями в одному корпусі, ємність його 2500 mAh. Немає зайвих блоків та проводів. Перед походом батарея була заряджена від USB-порту за допомогою універсального шнура. Про заряд батареї сигналізує червоний світлодіод. Коли батарея повністю зарядиться, світлодіод засвітиться зеленим. До речі, заряджаючи батарею на сонці, сигналом про заповнення акумулятора буде відсутність свічення світлодіодів.
Погода виявилася дуже підходящою для перевірки. Сонячний перший день, другого – мінлива хмарність, третій день «порадував» затяжним дощем, а на четвертий також мінлива хмарність.
У поході перевірку на заряд батарея пройшла успішно. Повного акумулятора вистачило, щоб зарядити iPod, смартфон LG та не повністю телефон Nokia. Чому дуже зраділи власники техніки.
Для того щоб підключити пристрої до зарядки, був використаний той самий універсальний провід, що використовувався для заряду батареї від ноутбука. Тільки тепер usb-кінець вставлявся в саму батарею, а інший кінець через перехідник приєднувався до техніки.
Для пристроїв Apple в комплекті є окремий провід білого кольору - Apple monkeytail.
А тепер найцікавіше – зарядка від сонця. Є два варіанта. Перший – акумулятор протягом дня заряджається від сонця, а всі пристрої заряджаються ввечері. Другий – для прямого заряджання підключати всі пристрої до батареї вдень. Я пробував обидва варіанти. Найвигіднішим виявився перший. Одна така батарея зможе без проблем далеко від цивілізації підтримувати «живим» смартфон, камеру, ліхтарик.
І насамкінець ще трохи приємних моментів.
Чохол дуже зручний. Він добре захищає батарею від пилу бруду, невеликих ударів. Добре підтримує її на рюкзаку. Має зручну кишеню для адаптерів та проводів.
Батарея повністю захищена від вологи. Її можна заряджати і в дощ (у похмуру погоду її також можна заряджати). Треба лише гнізда щільно закрити гумовою заглушкою. І, безперечно, не треба під час дощу намагатися безпосередньо зарядити прилад.
Загалом для туристів, які не можуть обходитися без гаджетів у поході, така сонячна батарея справжня знахідка. Тільки будьте готові до того, що вам доведеться носити із собою зайві 400 грамів.