Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Популярні несправності рацій – що робити, якщо радіостанція фонить?

Новини та статті 10/02/2016

Довго вибираючи серед шикарних рацій для полювання, риболовлі, для використання в таксі або далекобійниками, Ви маєте право сподіватися на високу якість виробу. Мається на увазі, що буде гарною не тільки «складання» пристрою, а й чистий звук. Але практика експлуатації показує, що несправності рацій періодично мають місце.

Оскільки вартість портативних радіостанцій може бути досить високою, то при спробі виконання самостійного ремонту може бути небезпечний повним виходом з ладу. Чому? Тому що практично всі радіодеталі вироблені не тільки в країні-виробнику обладнання, але можуть бути імпортовані з інших країн. Тому в «місцевих» умовах заміну імпортної деталі знайти практично неможливо.

Ремонт переносних радіостанцій варто здійснювати у спеціальних майстернях. Наприклад, якщо Ви вирішили придбати рацію в інтернет-магазині Фортер, його консультанти обов'язково підкажуть адреси офіційних або ліцензованих ремонтних майстерень. Вони можна виконати як гарантійний, і післягарантійний ремонт непрацюючої рації.

Як майстри «воюють» із неполадками Вашого пристрою? Насамперед проводиться тестування за допомогою спеціального стенду та програмного забезпечення. Так успішно розуміються з визначенням причин, чому не працює рація. Після усунення та заміни непрацюючої деталі/блоку, фахівець виконає налаштування та програмування пристрою. Буде враховано й окремі прохання власника – зміну радіочастоти, потужність обладнання.

Ремонт рации

Несправностями радіостанцій можна назвати чимало проблем. Їх перелік приблизно такий:

  • фонове гудіння у динаміці;
  • прилад взагалі не вмикається;
  • вихід з ладу модуля передавача;
  • відсутність сигналу прийому.

Традиційні рецепти «лікування» першого пункту – перевірка підключення антени (якість контактів, застосування антени для даної моделі тощо), встановлення фільтра живлення (особливо актуально для автомобільних рацій), екранування проводів живлення феритовим кільцем тощо.

Фильтр питания

Причина невключення приладу найчастіше полягає в тому, що переплутані контакти при підключенні - "+" і "-" поміняні місцями. Непрацюючий модуль передачі - і ось Ви вже чуєте ефір, а передати до нього нічого не можете. Лікується заміною вихідного каскаду. Можна перерахувати ще низку несправностей, крім того, відкладено розгляд проблем через механічні пошкодження.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram