Порада: як вибрати картку пам'яті
Днями купив мобільний телефон. І задумався додатково про покупку мікрокартки пам'яті. Як виявилося, в інтернеті багато різної інформації і часом дуже важко розібратися. Але це вдалося і хочу поділитися з Вами основними аспектами того, як правильно вибрати карту пам'яті.
Типи карток пам'яті. У чому різниця?
Є багато типів карток пам'яті. Існують такі, які сумісні за роз'ємом, а деякі трапляються рідко і можуть бути використані в пристроях лише одного виробника. Зупинюся на найпоширеніших.
- CompactFlash Type2 і CompactFlash (CF) – ці карти пам'яті мають оптимальне співвідношення обсягу пам'яті та ціни. Можуть розпізнаватись кишеньковими комп'ютерами, фотокамерами, МР3-плеєрами та іншою електронікою.
- Secure Digital (SD) – має високу швидкість запису та читання даних. Здатна захистити від копіювання інформацію. Відмінні риси: низьке енергоспоживання та механічна міцність.
- Secure Digital НС (SDНС) – більш удосконалений формат попередньої карти пам'яті характеризується більшим об'ємом пам'яті (більше 4 Гб). Використовувати її можуть пристрої, сумісні з SDНС.
- Secure Digital ХС (SDХС) – ще більш покращений формат карти SD. У ній збільшено обсяг пам'яті та швидкість передачі даних.
- MicroSD, TransFlash – використовується у мобільних телефонах.
- Micro SDНС – за рахунок збільшення обсягу пам'яті – це покращений формат карти пам'яті MicroSD.
- MultiMediaCard (ММС) – низьке енергоспоживання та міцний механічний корпус, але інтерфейс – повільний.
Выбрав нужный тип карты памяти, обратите внимание и на остальные характеристики.
Определяясь с объемом, который должен быть у карты памяти необходимо четко определиться, для каких целей она необходима. Выражение, чем больше, тем лучше не совсем применимо по отношению к картам. Лучше взять несколько карт с меньшим объемом.
Иногда устройство, где будет использоваться карта, может иметь ограничение по объему. Поэтому перед покупкой советую проверить телефон или камеру на наличие подобного ограничения.
А в іншому?
Ще необхідно врахувати такі важливі показники, як швидкість запису та читання. Швидкість читання вимірюється в мегабайтах за секунду. Так, 8 Гб даних при швидкості 30 Мб/с будуть прочитані за 5 хвилин. Для позначення швидкості запису використовуються клас карти, що він вище, тим і швидкість вище. Деякі пристрої підтримують карти певного класу, перед покупкою уважно прочитайте інструкцію до пристрою.
Купуючи деякі карти, у комплекті до них може бути додаткове оснащення. Наприклад, USB картридер – дозволяє підключити картку до USB-порту. Перехідник адаптер мікроформату може змінити мікроформатну картку на повноформатну. Також карти можуть мати на корпусі додатковий перемикач блокування запису на карту.
І трохи про виробників. Відмінне поєднання якості та ціни у таких виробників карток пам'яті: Kingston, Toshiba, SanDisk, Silikon Power, Team Group, Transcend. До менш якісних відносяться: Apacer, ADATA, GoodRAM.