Порада: як вибрати сирену для охоронної сигналізації
Охоронна сирена чи оповіщувач – це невід'ємний компонент системи охоронної сигналізації. Основна функція сирени - подача сигналу, що інформує про незаконне проникнення на об'єкт, що охороняється, про виникнення пожежної небезпеки, появу диму, про витік води і т.д. Головна мета застосування охоронної сирени – відлякати зловмисника та запобігти вчиненню крадіжки, псування майна тощо.
Види сирен
Багато систем охоронної сигналізації заздалегідь комплектуються всіма складовими, серед яких і сирена. Але ми розуміємо, що завжди універсальний зразок повністю відповідає конкретної ситуації. Тому Ви завжди можете підібрати тип оповіщувача відповідно до особливостей об'єкта, що охороняється.
Розглянемо основні засади класифікацій сирен
За місцем встановлення:
- Внутрішні;
- Зовнішні (вуличні).
За способом передачі сигналу:
- Дротові;
- Бездротові.
За типом сигналу:
- звукові (пульсуючі та безперервні);
- Світлозвукові (комбіновані).
Принципова відмінність спостерігається між провідними та бездротовими моделями. Звернімо увагу на специфіку кожної.
Провідна сирена, особливості:
- Потребує прокладання кабелю;
- Видає звук силою до 110 дБ;
- Може бути встановлена як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони приміщення;
- Компактна, не псує інтер'єр приміщення;
- Може бути підключений до будь-якої централі охоронної сигналізації.
Бездротова сирена, основні характеристики:
- Не потребує прокладання кабелю;
- Дальність дії – до 100 м (як правило, не потрібна додаткова установка підсилювача);
- Може бути встановлена в приміщенні та на вулиці;
- Сила сигналу, що видається – 100-120 дБ;
- Підключається до будь-якої централі.
На що слід звернути увагу при виборі сирени
Сила та тип сигналу. У цьому ключі існує два рішення: пульсуючий сигнал (генерується п'єзоелектричним перетворювачем) і безперервний (генерується динамічним перетворювачем). Для особливо галасливих місць, де привернути увагу складніше і потрібна більша гучність звуку сигналу, переважно встановлювати сирену з безперервним сигналом.
Ну, а щодо сили звуку сирени, то тут також потрібно розуміти, наскільки сильні звукові перешкоди доведеться подолати сирені. У будь-якому випадку зрозуміло, що чим голоснішим буде сигнал, тим ефективніший захист.
І обов'язково слід врахувати той момент, що високий рівень потужності сигналу може бути небезпечним для людського слуху. Встановлювати оповіщувачі потрібно на безпечній відстані (адже «жертвою» спрацьовування сигналу може стати не лише зловмисник, а й співробітник підприємства у разі, скажімо, хибного спрацьовування).
- Схильність до температурних перепадів. Цей фактор важливий для сирени, яка буде встановлена на вулиці. Поцікавтеся, який діапазон робочих температур тієї чи іншої моделі.
- Надійність живлення. Ця характеристика особливо важлива для встановлення сигналізації зовні приміщення. Деякі моделі сирен запитуються від виходу приладу/контролю (зовнішнє джерело). Інші – можуть живитися автономно від акумулятора. При цьому робота сигналізації не порушується навіть у разі відключення оповіщувача від системи охорони. Автономне харчування особливо актуальне у тих випадках, коли сирена знаходиться в доступному місці і може бути зіпсована зловмисниками.
- Міцність та естетичний вигляд корпусу. Для сирен, встановлених зовні приміщення, важливою характеристикою є антивандальний захист. Міцними є корпуси, виготовлені із пластику (полікарбонату), металу. Такі покриття захистять корпус сирени не тільки від посягань вандалів, а й від опадів, вітру, ультрафіолету.
Погодити зовнішній вигляд оповіщувача з особливостями дизайну приміщення допоможе можливість вибору форми та кольору корпусу сирени.
- Можливість поєднання з різними типами централей. Сучасні моделі оповіщувачів, як правило, можуть бути підключені до будь-яких типів охоронних централей та GSM-сигналізації.
- Захист від розтину. Захист корпусу від розтину можуть забезпечувати внутрішній металевий кожух, а також тампер (це спеціальний пристрій, наявність якого гарантує, що при спробі розтину сирена негайно увімкнеться).
- Додаткові можливості:
- Налаштування тональності та тривалості сигналу;
- Підтримка двостороннього зв'язку (вся інформація про роботу охоронної системи доступна на центральному блоці охорони).
В цілому ж можна сказати, що ті об'єкти, які знаходяться неподалік свого власника (гараж, господарські будівлі тощо), не потребують встановлення дорогого обладнання. Достатньо буде спрацювання звукового сигналу, який обов'язково буде почутий. У той самий час задля забезпечення охорони віддалених чи великих об'єктів (підприємств, складів тощо.) краще вибирати сирени, щоб забезпечити максимально ефективне оповіщення звуком, чи звуком і світлом. Що стосується світлового сигналу, то сучасні світлодіодні лампи при включенні добре видно навіть в приміщеннях, що освітлюються.
Сподіваємося, що викладена інформація допомогла Вам визначитися з вибором сирени. Всю потрібну практичну допомогу Вам нададуть фахівці інтернет-магазину «Фортер».