Порівняльна характеристика механічного та автоматичного шлагбауму
Розвиток дорожньо-паркувальної інфраструктури населених пунктів, приватних паркувальних майданчиків (від прибудинкової території до муніципального паркування), обладнання пунктів пропуску на території бізнес та промислових об'єктів диктують зростання популярності шлагбаумів.
Ці пристрої чудово справляються з функцією обмеження доступу, переважно автотранспортним засобам. Вони є інструментом часткового перекриття проїзду, коли авто не може проїхати, а людина чи тварини – можуть пройти. Найчастіше (автоматичні) шлагбауми являють собою виконавчі пристрої сучасного програмно-апаратного комплексу – системи контролю та управління доступом (СКУД). Але не втрачають популярності вже протягом кількох століть та їхні «прадіди» – ручні шлагбауми.
Коли порушується питання вибору того чи іншого типу шлагбауму, марки виробника та інших характеристик, думки фахівців поділяються. Хтось ставить в основу ефективність, хтось вартість. Тому розглянемо ближче характеристики та можливості ручних та автоматичних шлагбаумів.
Ручні шлагбауми
Ручний або механічний шлагбаум приводиться в дію живою силою людиною. Його конструкція проста і надійна, він рідко потребує обслуговування. Складається зі станини (тумби) та стріли, яка відкриває проїзд шляхом підняття чи повороту. Часто на стрілі встановлюють противагу. Він дозволяє витрачати мінімум зусиль за відносно великих масо-габаритних показників стріли.
Максимальна довжина стріли – до 15 метрів, що є достатньо для широких проїздів. Ручний шлагбаум ефективний для контролю на проїзді, де немає високої інтенсивності руху автомобілів або мотоциклів. Всупереч думці, що склалася, механічний шлагбаум може і не вимагати постійної присутності обслуговуючого його персоналу. Достатньо власнику, а частіше кільком, закрити його на замок, щоб потім самостійно відкривати та закривати.
Автоматичні шлагбауми
Вони, у свою чергу, поділяються на: електромеханічні та гідравлічні. Можуть збої в роботі, особливо при низьких температурах. Однак це практично не впливає на їхню популярність. Придбають їх для встановлення на пунктах пропуску з низькою (до 100 підйомів), середньою (до 500 підйомів) та високою (до 1200 підйомів на добу) пропускною здатністю.
Автоматичні шлагбауми виробники пропонують оснастити додатковими аксесуарами: антивандальним захистом, обігрівачем… Останній пристрій є актуальним при роботі обладнання в умовах близько -45°. Особливо актуально це для гідравлічного шлагбауму навіть при використанні морозостійкого масла.
В цілому цей тип пристроїв загородження ремонтопридатний, обслуговується досить легко. Ремонт проводиться у стислий термін. Керується дистанційно як з брелока, так і віддаленого пульта оператора.
Єдиний недолік (рідкісний) – необхідність мати на місці установки джерело електроживлення.