Пошук та виявлення каналів витоку інформації
Від якості захисту інформації та ефективності протистояння витокам може залежати багато – від прибутку до самого існування компанії. Методики та технології промислового шпигунства динамічно розвиваються паралельно з іншою електронікою. Проте, вдосконалюються і засоби виявлення шляхів витоку важливих даних.
Але чи всі канали можна виявити та перекрити технічними засобами?
Види шляхів витоку інформації
Канали витоку інформації, що містить таємні відомості, можуть підрозділятися з різних підстав.
За ступенем доступу
Прямі | Непрямі |
Необхідний безпосередній доступ. | Інформація видобувається віддалено. |
Інсайдерська діяльність (отримання та поширення даних людиною, яка має доступ до таких). Пряме копіювання (особою законним або незаконним способом, що отримало доступ до документів, що містять секретні відомості). | Дистанційне прослуховування, фотографування на відстані. Використання технічних засобів для перехоплення електромагнітного випромінювання. Використання вкрадених, загублених або викинутих документів без належної утилізації. |
За фізичними властивостями
Тип каналу | Спосіб отримання даних |
Акустичний | Прослуховування з використанням техзасобів, підслуховування, аудіозапис. При цьому звук може не просто записуватись, а перетворюватися з вібрацій інженерно-будівельних систем та конструкцій. |
Оптичний | Отримання інформації візуальними методами: фото, відеозапис камерою, живе спостереження. |
Електромагнітний | Зняття індуктивних наведень для відтворення ідентичних електромагнітних полів та зчитування інформації. |
Радіовипромінювання та електричний імпульс | Отримання сигналу від «заставних пристроїв» (спеціально впроваджених у приміщення для передачі звуку). |
Матеріальний | Отримання інформації, оформленої будь-яким чином на фізичному носії (папір, USB-накопичувач). |
За джерелом створення технічного каналу
Природні | Спеціально створювані |
Існують через специфіку технічних засобів, на яких обробляється інформація: електромагнітні випромінювання, наведення в електромережах тощо. | Виникають за допомогою впровадження в техзасоби, які застосовуються для обробки даних пристроїв для перехоплення, а також високочастотного (ВЧ) опромінення засобів обробки інформації. |
Які канали можна виявити технічними засобами
Коли йдеться про виявлення шляхів витоку даних спеціальними, ми, як правило, маємо на увазі виявлення спеціалізованої техніки, впровадженої для збирання секретних відомостей. Очевидно, що інсайдера не виявити жодним детектором. Виявити людину, яка отримала санкціонований або несанкціонований доступ до даних для їхнього протиправного використання – завдання служби безпеки компанії, яка за рамками цього обговорення.
Тут же ми говоримо виключно про непрямі способи отримання інформації, які працюють віддалено і виконуються технічними засобами, що впроваджуються. Це різного роду камери, звукозаписні та передавальні аудіосигнали пристрою (так звані «жучки»).
Це означає, що пошукова техніка для виявлення витоків інформації працює з такими типами каналів за їх фізичними властивостями:
- акустичний;
- оптичний;
- електромагнітний;
- радіовипромінювання та електричний імпульс.
І виявляють вони спеціально створювані, а не природні шляхи витоку секретних відомостей.
Які пристрої допомагають знайти витоку
Як ми вже зазначали, антишпигунська техніка розвивається такими ж швидкими темпами, як і обладнання, яке вона має виявляти.
Сьогодні доступні такі типи пристроїв, що виявляють шпигунську техніку:
Виявлення відеокамер . Це портативні засоби, що дозволяють ефективно виявляти приховані камери у приміщенні, автомобілі та навіть на тілі людини. Наприклад, три-діапазонний індикатор поля iPROTECT 1216 шукає цифрові та аналогові аудіо-, відеопередавачі всіх типів, включаючи бездротові відеокамери.
Засоби виявлення електронних пристроїв. Виявляють широкий спектр різноманітного шпигунського обладнання на будь-яких радіочастотах, у стандартах GSM, 3G, 4G/LTE, Bluetooth, Wi-Fi, DECT, мережах змінного струму, проводах телефону, Ethernet, сигналізації та інших кабелях, а також перевіряють інфрачервоний діапазон. Чи здатні виявити пристосування, що працюють постійно або час від часу.
Прилади для виявлення жучків та радіозакладок. Працюють у широкому діапазоні радіочастот пошуку шпигунських пристроїв, перевіряють різні варіанти доступних бездротових мереж. Індикатор поля PROTECT 1206i :
- здатний виявити цифрові та аналогові передавачі в діапазоні 50-4000 МГц (а додаткова антена працює на 2,44 ГГц);
- чутливий до сигналів Bluetooth та Wi-Fi;
- розпізнає вигляд цифрового протоколу: GSM, Bluetooth, Wi-Fi, DECT.
Детектор цифрових радіокомунікацій PROTECT 1207i шукає закладки, які використовують цифрові протоколи GSM, CDMA, WCDMA, 3G, DECT, Bluetooth, Wi-Fi, Wi-Max.
Пристрої для сканування радіочастот . Покликані відстежувати радіопередавальні пристрої прослуховування. Індикатор поля Protect 1215 (така собі «ручка-детектор») працює на пошук радіопередавачів. Пристрій виявляє бездротові камери та інші шкідливі техзасоби, що функціонують в діапазоні 50-2400 МГц, визначає роботу мобільних телефонів передачі сигналу.
А крім цього, у нашому каталозі представлені засоби захисту інформації:
- Скремблер для смартфона FSM-U1 для забезпечення повної конфіденційності розмов.
- Мобільний генератор шуму MNG-300 Rabbler для захисту від «жучків» та несанкціонованих диктофонів на переговорах, створення захищених кімнат, виключення прослуховування через мобільний телефон та розмов по ньому.
Чи готові ефективно захищати свою конфіденційну інформацію? Вибирайте відповідний пристрій або пошуковий комплекс . А якщо у вас залишилися питання, зв'яжіться із нашими консультантами. Вони допоможуть організувати безпеку вашої компанії.