Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Пожежна сигналізація - види пожежних сповіщувачів

Новини та статті 17/04/2015

Датчики пожежної сигналізації або, як їх ще називають, пожежні сповіщувачі – це пристрої, за допомогою яких ви зможете вмить зафіксувати ознаки займання на певному об'єкті та швидко їх попередити. Такий прилад вважається одним із основних у протипожежній системі безпеки. Вибираючи ефективний пожежний сповіщувач, ви будете впевнені, що і вся система працюватиме безвідмовно, забезпечуючи при цьому максимальний рівень пожежної безпеки.


Класифікація пожежних сповіщувачів

Усі існуючі на сьогоднішній день на ринку пожежні датчики можна розділити на чотири групи:

  1. Димові;
  2. Теплові;
  3. Комбіновані;
  4. Датчики полум'я.

Димовий датчик пожежної сигналізації виявить присутність повітря диму. Більшість представлених у цій категорії пристроїв працюють за принципом розсіювання частинок диму в повітрі, і фіксує їх за допомогою інфрачервоного променя. Головний мінус подібних приладів полягає в тому, що вони також здатні зафіксувати пил або пару в приміщенні і сповістити про них як ознаки займання. Але багато хто сьогодні встановлює саме димові датчики, проте, не в курилках або запилених кімнатах.

Тепловий пожежний сповіщувач працює за принципом реагування на різкі перепади температури. Такі представники можна поділити ще дві групи:

  • Інтегральні – реакція на різкий перепад температури;
  • Порогові – ви самі задаєте межу перепаду температури.


Вибирати тепловий датчик краще в тих випадках, коли спалах відбувається через високі температури на об'єкті.

Оповіщення комбінованого пожежного сповіщувача відбувається щодо відразу кількох ознак початку займання. Зазвичай у представлених моделях виробник поєднує тепловий сповіщувач разом із димовим. За рахунок цього зростає відсоток коректного визначення початку пожежі. Щодо цінової політики на комбіновані датчики, то вона залежить безпосередньо від складності технологій, які були використані на виробництві.

Останній представник – це датчик полум'я, робота його починається, коли певному об'єкті чи приміщенні з'являються ознаки відкритого полум'я чи тліючого вогнища. Така модель чудово показуватиме себе в приміщеннях, де при займанні рідко попередньо з'являється димовиділення. Вони на порядок кращі за двох попередніх представників, адже датчик виявляє спалах на його початковому етапі, коли починаються такі фактори, як перепад температури та дим.


Основні фактори пожежних сповіщувачів

Наскільки ефективною буде існуюча система пожежогасіння, безпосередньо залежить від правильно сконструйованої пожежної сигналізації. Адже весь захист, по суті, здійснюватиметься на основі даних, які отримують від пожежних сповіщувачів. Саме тому так важливо елементи розташовувати на об'єкті правильно, а також використовувати коректні датчики у конкретних приміщеннях.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram