Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Правила експлуатації акустичного сейфа для мобільного телефону

Новини та статті 28/10/2015

Сьогодні захист інформації – цілий розділ науково-практичного застосування, що вийшов за межі просто IT або кібер-безпеки. Щоправда, ще більш раннє коріння цього терміну лежить у сфері захисту від акустичного прослуховування приміщення, закладки та боротьби з радіожучками, прослуховуванням телефонних ліній тощо.

З появою таких сучасних пристроїв, як мобільні телефони, а потім смартфони, кількість можливостей для несанкціонованого зняття інформації у злочинців значно збільшилася. У мобільних телефонах дуже зручним виявився для віддаленої активації GSM-канал зв'язку. У смартфонах, крім уже зазначеної можливості, можна додатково «зламати» операційну систему пристрою та зробити радіозакладку з цього пристрою у призначений час та на необхідний термін.

Методів боротьби з таким способом крадіжки інформації досить багато. Починаючи від супердорогого контролю ефіру в приміщенні до банального залишення телефону в приймальні перед початком наради, яка цікавить правопорушників.

Постає питання – чому виробник не передбачив захист апаратним чи програмним способом мікрофон телефону від віддаленої активації? Тут є кілька відповідей. По-перше, ряд виробників допускає використання недокументованих можливостей телефону поліцейськими. По-друге – виробник може і передбачив, проте від «зламування» програмного забезпечення того ж смартфона ніхто не застрахований.

Найбільш простим і ефективним у боротьбі з дистанційним включенням телефону є придбати акустичний сейф. Це досить простий, невеликий за габаритами пристрій, призначений для виявлення та припинення спроб використання телефону сторонніми особами ззовні.

Принцип його дії простий – після підключення телефону до нього або просто приміщення всередину його корпусу, прилад відстежує активність ефіру, і при спробі включення смартфона інформує його власника світлом спеціального діода, або появою інформаційного рядка на рідкокристалічному екрані у своєму корпусі. Тобто акустичний сейф реагує зміну напруженості магнітного поля. Після виявлення несанкціонованого доступу сейф генерує в районі мікрофона телефону акустичний шум такої сили, що перекривається акустичний частотний діапазон.

 
Акустический сейф
  

Правила експлуатації акустичного сейфа досить прості:

  • постійна підтримка приладу у працездатному стані (акумулятори, електроживлення, відсутність механічних пошкоджень та пилу тощо);
  • обов'язкове підключення до нього (або приміщення всередину його корпусу) телефону, що захищається;
  • візуальний контроль щодо індикації несанкціонованого доступу. У приміщенні можуть бути інші закладки, до яких «звернеться» зловмисник у разі виявлення «непрацездатності» даного способу отримання інформації. Тоді має сенс призупинити або перенести нараду до безпечнішого приміщення.

Акустичний сейф може бути виконаний у вигляді чохла для телефону, у вигляді підставки для олівців та ін.

 
Акустический сейф в виде подставки
 

Розрахований він може як на роботу від акумуляторів, так і від побутової мережі електроживлення. Одночасно може захищати від одного до кількох телефонів.

Потрібно врахувати, що акустичний сейф створює шуми як в ультракороткому діапазоні, так і в діапазоні частот від 300 до 4000 Гц. При цьому вухо людини не чує цих перешкод, вони актуальні тільки для мікрофона. Сучасні моделі сейфа включаються в роботу при встановленні в них телефону, решта часу не споживають енергії.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram