Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Правильно вибираємо датчики для охоронної сигналізації

Новини та статті 28/01/2015

Мал. 1 Датчики сигналізації.

Охорона периметра та внутрішнього простору будівель забезпечується за допомогою наступних датчиків:

  • Активних інфрачервоних датчиків руху та присутності;
  • Пасивних та дуальних датчиків руху;
  • Датчиків розбиття скла;
  • Магнітні датчики;
  • Шлейфи.

AL-50 KIT комплект автономной сигнализации

Мал.2 Комплект автономної сигналізації модель AL-50 KIT

Принцип дії пасивних інфрачервоних датчиків руху полягає у реєстрації руху у зоні його чутливості випромінюючого тепло об'єкта. Відмінністю цих приладів може бути форма області дії та рівень стійкості до помилкових спрацьовувань. Зони чутливості наочно продемонстровані в технічних описах датчиків, але вони можуть змінюватися за допомогою змінних лінз або накладок. Найпростіші з таких датчиків мають істотний недолік: спрацювання при зміні теплових потоків, наприклад при відключенні опалення або появі протягу. У дорожчих моделях цей недолік відсутній.

Датчики розбивання скла спрацьовують від відповідного дзвону, який при розбитті видають скляні елементи приміщення, наприклад, вікна. Для сучасніших моделей характерний аналіз спектра звукових шумів у будівлі. Можливе також регулювання їхньої чутливості, для якої застосовується імітатор розбивання скла.

Робота фотоелектричних датчиків полягає у випромінюванні та прийомі відбитого сигналу інфрачервоного випромінювання, довжина хвилі якого становить 1 мкм. Вони включаються на захист по внутрішньому та зовнішньому периметрах, здійснюючи безконтактне блокування дверей, отворів тощо. Конструкція цих датчиків включає передавач та приймач, які встановлюються по лінії охорони, а між ними створюються модульовані інфрачервоні промені. Спрацьовування відбувається при спробі перетнути ці промені.

Altrorics AL-150 KIT комплект автономной сигнализации

Мал.3 Комплект автономної сигналізації модель Altrorics AL-150 KIT

Принцип дії мікрохвильових датчиків полягає у випромінюванні та прийомі відбитого сигналу надвисокочастотного поля. За своїми характеристиками вони схожі з вищезгаданими, але їхня вартість набагато вища, а стійкість до помилкових тривог досить низька.

Не можуть похвалитися стійкістю до помилкових тривог і надійністю і ультразвукові датчики, що випромінюють та приймають відбиті сигнали ультразвукового поля. Однак для недорогих систем захисту невеликих замкнутих об'єктів цілком придатні.

Для реєстрації вібрації у приміщенні чи ударних рухів використовуються вібраційні датчики, у яких використовуються п'єзоефект та електромагнітна індукція. Вони недорогі, але водночас недостатньо стійкі до помилкових спрацьовувань. Використовуються для найдешевших систем автомобільних сигналізацій.

Магнітні датчики вважаються найпростішими. Вони, залежно від виду, встановлюються всередині або зовні елементів, що відкриваються: дверей, вікон, люків і спрацьовують при їх відкритті.

Для шлейфів використовується тонка алюмінієва фольга у вигляді стрічки, що наклеюється на поверхні. Руйнування поверхні призводить до розривання стрічки та розмикання ланцюга електроструму.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram