Причини несправностей у системах відеоспостереження та методи їх усунення
При побудові та експлуатації систем відеоспостереження, реєстрації та контролю (CCTV) трапляються несправності у роботі відеообладнання. Нижче йтиметься про причини їх появи та способи (або методику) усунення.
Які пристрої охоронного телебачення можуть зламатися
- відеореєстратори різних типів (IP, AHD та ін.);
- камери відеоспостереження (керовані, внутрішні чи вуличні);
- лінії передачі (коаксіальні, кручена пара, радіоканал);
- сервісне обладнання (повторювачі, підсилювачі та ін.).
Як виглядають несправності у випадках? Будь-яка несправність за фактом відображається на екрані монітора оператора системи відеоспостереження. Це:
- погіршення зображення (зникнення кольоровості, миготіння);
- повне або часткове зникнення зображення;
- не працює функціонал відеообладнання (немає можливості керування поворотною камерою, отримання або запису даних з архіву)
Є ще ряд поломок:
- вихід з ладу обладнання через вплив природних умов (волога, блискавки, короткі замикання тощо);
- помилки монтажу. У тому числі і мереж живлення (перекіс фаз та ін.);
- помилки налаштування програмної частини системи;
- гарантійні випадки (1-2% фірмового устаткування).
Методи пошуку та ліквідації проблем можна розділити на загальні та специфічні. До першого віднесемо такі дії:
- вивчення інструкції;
- перевірка стандартних налаштувань, їх переналаштування;
- перевірка, та у разі потреби, – переустановка драйверів, іншого програмного забезпечення ССТV;
- перевірка харчування обладнання, його працездатності загалом;
- звернення до фахівців сервісних центрів, до технічних відділів дилерів за консультацією.
"Специфічні" співвідносяться з конкретним відеообладнанням:
1. Відсутнє зображення.
- перевіряємо наявність електроживлення кожного елемента системи відеоспостереження. Якщо неправильні параметри напруги – встановлюють трансформатори, опори, джерела безперебійного живлення тощо);
- перевірка наявності відео безпосередньо від камери. Якщо воно відсутнє – можна виконати заводські (або стандартні налаштування з мінімальними робочими характеристиками). При отриманні відео – спробувати зробити «тонке» налаштування камери.
- перевіряємо цілісність крученої пари або коаксіального кабелю, працездатність WiFi-модулів обладнання та «завантаженість» мережі в районі розміщення системи відеоспостереження.
- перевіряємо фізичну цілісність обладнання. Особливо зовнішніх відеокамер, встановлених у вандалонебезпечних місцях. Для цього може знадобитися їх демонтаж, тому що візуально здалеку можна не визначити пошкодження.
2. Погіршене зображення.
- перевіряється чистота об'єктива відеокамери. При необхідності – він протирається чистою серветкою. Перевіряється фізична цілісність об'єктива, надійність та правильність кріплення. Інакше не буде можливості сфокусувати зображення. Пристрої, які не можна відремонтувати, підлягають заміні. При фокусуванні бажано використовувати широкоформатний монітор з великою роздільною здатністю, налаштування камери повинні бути максимальними (частота кадрів, роздільна здатність).
- переналаштовуємо відеокамеру, наприклад, через OSD-меню. Правильність налаштувань перевіряється «зніманням» зображення як у камери, так і біля реєстратора.
3. Немає можливості керувати швидкісною поворотною камерою.
- одночасно перевіряється цілісність інтерфейсу передачі;
- перевіряється відповідність налаштувань камери настройкам пульта управління (протоколи, ID, швидкість тощо).
Загалом у ремонті та обслуговуванні іншого типу обладнання (карти захоплення відео тощо) будуються за подібними методами.
Один із найправильніших способів не допустити неякісної роботи наведеного вище обладнання – купити систему відеоспостереження або її елементи в інтернет-магазині Фортер. У його каталозі Ви знайдете весь спектр типів і марок відеообладнання від HikVision, CoVi Security, Dahua, RCI та ін.