Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Приціли! Новий розділ на сайті Фортер

Новини та статті 29/10/2014

Мал. 1 Оптичний приціл для Вашого хобі

У класичному прицілюванні, коли око стрілка, цілик, мушка і ціль повинні бути на одній лінії, промахи трапляються через найменше усунення навіть одного елемента в цьому ряду. Крім того, для людського ока неможливо сфокусуватися одночасно і на цілі, і на прицільних пристосуваннях. Саме тут приходить на допомогу оптичний приціл, покликаний збільшити точність стрілянини та демонструвати одночасно ціль із прицільною маркою без необхідності перебудовувати зір.


Головною перевагою оптичного прицілу

Головною перевагою оптичного прицілу є збільшення, що візуально наближає ціль до стрілку. За конструкцією це зорова труба, обладнана системою телескопічної оптики: об'єктивом, прицільною маркою, системою, що обертає, і окуляром. Вибираючи оптичний приціл, слід, перш за все, звернути увагу не на велике збільшення, а на ступінь можливості утримувати зображення цілі та прицільну марку в одній фокальній площині, про що йшлося раніше. При грамотному користуванні оптичний приціл стане найшвидшим із усіх прицільних систем.

Оптический прицел Konus Konuspro

Мал. 2 Оптичний приціл від компанії "Фортер"

Говорячи про переваги даних пристроїв, не можна забувати і про слабкі сторони. Це насамперед тонкощі налаштувань, що потребують великого досвіду, постійне чищення, особливо, якщо приціл служить у польових умовах. Не можна не сказати про абсолютну марність оптичного прицілу в дощову погоду або снігопад, крихкість внутрішнього механізму та обмеженість поля зору, коли при сильному збільшенні мети важко визначити, яка її частина потрапила в поле зору.

Отже, основні параметри оптичних прицілів:

  • Кратність;
  • Поле зору;
  • Величина діаметрів вхідної та вихідної зіниць;
  • Винос вихідної зіниці.

В позначенні оптичних прицілів використовується абревіатура найменування, параметри кратності та діаметра вхідної зіниці. Наприклад: ВП 4х24, де ВП - це оптичний приціл, 4 - збільшення, 24 - діаметр вхідної зіниці в міліметрах. Ці дані визначають інші параметри прицілу.

Говорячи про класифікацію, слід розрізняти пристрої з постійним та змінним збільшенням. Останні плавно змінюють кратність та дозволяють вести безперервне спостереження за метою.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram