Принцип роботи парктроників та їх види. Способи встановлення
В умовах організації паркувально-дорожньої інфраструктури наших міст і сіл водіям все частіше потрібен такий помічник як парктронік, купити який можна в онлайн-каталозі Фортер, де представлено достатньо моделей від таких виробників як: Falcon, Mitsumi, Sigma та ін. Незалежно від досвіду та стажу за кермом, автолюбителі та професіонали автобізнесу потребують точної аудіовізуальної інформації про те, що робиться в безпосередній близькості від бампера машини під час руху заднім ходом або переднім, у «мертвій» зоні уваги.
Це потрібно для того, щоб розуміти, наскільки необхідний паркувальний радар і чи буде ефективним його використання. Співвідношення витрачених на придбання пристрою, його встановлення грошей та кількість ситуацій, у яких воно рятує автовласника від непередбачених емоційних та фінансових (на ремонт) витрат, можна і потрібно оцінити. Зробити це просто, знаючи:
Принцип роботи парктроніки
У його основі лежить два способи:
- генерація прямого та обробка параметрів відбитого від найближчої поверхні аудіосигналу (в ультразвуковому діапазоні);
- отримання відео за допомогою мініатюрних камер.
У випадку першого виду пристрою:
- датчики пристрою випромінюють ультразвуковий сигнал, який потім відбивається від найближчої перешкоди та повертається назад (зворотний сигнал);
- перешкода спотворює сигнал і зміни в ньому чітко фіксуються центральним блоком пристрою – ЕБУ (електронним блоком управління);
- в ЕБУ ці зміни аналізуються, внаслідок чого водієві видається звукова та візуальна інформація про відстань до перешкоди.
Оскільки такий прилад є насправді сонаром, він може оцінити, видати свою «думку» не тільки про відстань до паркану або стіни, що стирчить арматури, а й дані про розміри перешкоди або її елементи. Але така докладна інформація є надмірною під час складної процедури паркування.
У разі другого вигляду паркувального радара незалежно від рівня освітлення в місці знаходження транспортного засобу реальне відеозображення дозволяє водію або самостійно оцінювати відстань до перешкоди, або користуватися допомогою «сітки відстані» (спеціальних міток) на відеомоніторі парктроніка.
Способи встановлення
Те, як встановлювати паркувальний радар залежить від розміру бюджету та конфігурації пристрою. Залежно від кількості відкладених на встановлення цього помічника грошей його монтаж провадиться:
- на автосервісному підприємстві;
- досвідченим другом;
- самостійними силами.
У першому випадку на чолі буде якісне фарбування зовнішньої поверхні датчиків, проведення та розміщення електропроводки та ЕБУ-пристрою в кузові авто.
У другому і третьому також можна отримати якість роботи, але вже без гарантії.
Далі спосіб встановлення залежить від типу датчиків. Існують врізні та стрічкові елементи. Врізні вимагають додаткових робіт з кузова машини - свердління технологічних отворів, фарбування ... Другі можна кріпити прихованим способом без внесення змін до бампера. Це дозволяє не порушувати дизайн улюбленого «залізного коня».
Звичайно ж, обсяг робіт із встановлення обладнання, як і ефективність його роботи надалі, залежать від кількості датчиків – 4, 6, 8 таких елементів складають стандартний комплект парктроніка.