Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Принцип роботи роутера. Пояснення для новачків

Новини та статті 16/02/2016

Маршрутизатор, що називається роутером, дозволяє за допомогою інтернет-кабелю підключити до всесвітньої павутини один або кілька гаджетів: комп'ютери, смартфони, планшети, електронні читалки, принтери. Він дозволить об'єднати все у єдину мережу. Без цього пристрою ви можете безпосередньо підключитися до інтернету, проте кабель провайдера всього один, і веде він до мережної карти одного комп'ютера - Ethernet-порту. Отже такий варіант вам не підходить. Щоб дати доступ до інтернету всім локальним пристроям та зв'язати їх між собою, вам необхідно купити маршрутизатор і з'єднати його з кабелем провайдера. Через LAN-порт все необхідне користувачеві можна буде одночасно підключити до всесвітньої мережі.

Як же він працює і що є? Простою мовою - це маленький комп'ютер із закладеною виробником таблицею маршрутизації, через яку пересилають пакети інформації з всесвітньої павутини через інтернет-провайдера.

Как работает роутер

Ця таблиця містить шляхи до всіх сегментів мережі, а також інших маршрутизаторів. Вона визначає адресу (мережевий рівень) безпосереднього одержувача чи іншого роутера та вибирає певний вихідний порт. Для побутового застосування найчастіше використовуються малопортові роутери. Вони отримують IP-адресу від зовнішнього провайдера та забезпечують IP-адресу станцій локальної мережі (протокол DHCP). Перед передачею пакета перевіряється контрольна сума його заголовка, визначається канальний рівень пристрою. Далі, з урахуванням строго встановленої черговості, фільтрації тощо, провадиться відправка даних. Такою динамічною маршрутизацією підтримується стан мережі. В окремих випадках потрібна жорстка адресація всіх пристроїв для захисту інформації від зловмисників. І тому служить статична маршрутизація, коли він маршрути вручну вказує адміністратор мережі. Це складніше та довше, але безпечніше.

Сучасні моделі захищають від зовнішніх атак і, як правило, працюють у 2-х режимах: кабельне підключення або бездротове (Wi-Fi). Який з них віддати перевагу – вирішувати користувачеві. Точка доступу Wi-Fi дозволяє підключатися «по повітрю». Більшості роутерів заздалегідь задані раціональні налаштування і вам необхідно встановити пароль доступу до свого Wi-Fi. Плюси бездротового підключення очевидні: всі гаджети онлайн та жодних дротів між ними.

Wi-Fi роутер

Для спрощення налаштування маршрутизатори мають web-інтерфейс, а також USB-порт для підключення принтера або зовнішнього диска та інші додаткові функції.

Якщо інтернет лімітований і швидкість його обмежена, то чим більше пристроїв буде підключено, тим повільніше швидкість на кожному з них. Якщо ви вирішили придбати маршрутизатор, слід врахувати, що вони мають різну пропускну спроможність: дешевші моделі обмежують швидкість підключення інтернету навіть на високошвидкісних тарифах.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram