Перебої з електропостачанням можуть вплинути на роботу телефонії. У viber/telegram ми завжди онлайн!
Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Принцип роботи тепловізора. Розповідають експерти

Думки експертів 22/12/2014

Рис.1 Розкриваємо всі таємниці роботи тепловізора

В основі роботи пристрою лежить використання здатності певних матеріалів реєструвати випромінювання в ІЧ-діапазоні. Використання оптичного приладу, обладнаного лінзами з прозорих для ІЧ-випромінювання матеріалів дало можливість проектувати теплове випромінювання на матрицю датчиків, що мають високу чутливість до ІЧ-випромінювання. Потім інформація з датчиків зчитується за допомогою складних мікросхем, які генерують відео, на якому різний колір відповідає температурі об'єкта. Шкалу такої відповідності можна виводити поверх кадру, і навіть можна виводити показники крайніх точок температури. Моделі тепловізора можуть відрізнятися один від одного величиною кроку температури, що визначається.

FLIR E4 Тепловизор

Рис.2 Тепловізор FLIR E4

Багато тепловизионных приладів є також пристрої пам'яті збереження зображення у записи, продуктивні мікропроцесори, сприяють проведенню стандартної аналітиці у часі. Знайшло застосування спільне використання тепловізора та камери спостереження, завдяки чому користувач отримує картинку об'єкта в розширеному діапазоні видимого та ІЧ-спектрів або може хоча б спостерігати за об'єктом в одному з діапазонів. Діапазони або накладаються або транслюються окремо. За допомогою спеціального програмного забезпечення можна максимально скоординувати роботу всіх складових тепловізійного комплексу.

Від сфери застосування залежать вимоги до точності зображення та інших характеристик тепловізора. Так, в умовах наукових лабораторій застосовуються найскладніші конструкції з найменшим кроком температури, що визначається через вузьку спеціалізацію. Безпека об'єктів забезпечується із застосуванням тепловізорів із менш точною фіксацією теплового випромінювання, але з ширшим діапазоном частот. Але в будь-якому випадку, затребуваність можливостей тепловізора у всіх сферах діяльності не викликає сумніву.

Серед технічних характеристик цих пристроїв можна виділити основні тип матриці, її чутливість, кути огляду, фокусну відстань і температурний діапазон.

FLIR E6 Тепловизор

Рис.3 Тепловізор FLIR E6

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram