Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Принципи роботи датчиків руху

Новини та статті 06/04/2015

Комплексна система безпеки неможлива без датчиків руху. У цій статті ми розглянемо їх основні види та принцип роботи.


Робота на випромінюванні НВЧ

Такі детектори використовують для сканування великої площі та обсягу території, з підвищеним вмістом шуму і широким діапазоном зміни температур.

Принцип дії ґрунтується на генерації електромагнітних хвиль, за допомогою яких відбувається сканування простору. Вони працюють у двох найбільш поширених діапазонах – 10,525 ГГц або 21,125 ГГц.

За допомогою змішувального діода, що визначає різницю фаз між отриманою і еталонною хвилею, детектор може визначити не тільки рух в зоні контролю, але і відстань до об'єкта, що рухається.

Детектори, що працюють на радіохвильовому випромінюванні, ефективніші при виявленні великих об'єктів.


Детектор на ультразвуку

Принцип дії заснований на генерації УЗ-хвиль з частотою коливань понад 20 кілогерц, недоступною людському вуху, проте сприймається тваринами (кішками та собаками). Якщо в зоні, що охороняється, з'являється рухомий об'єкт, між частотою випромінюваних і відбитих хвиль виникає різниця, яка призводить до виникнення так званого Доплерівського ефекту.

До недоліків детекторів, які використовують ультразвук, можна віднести зменшення чутливості приладу, якщо у приміщенні підвищена вологість або запиленість.


Теплове випромінювання

Цей тип детекторів найбільше широко використовується в охоронних системах. Принцип його роботи ґрунтується на уловлюванні теплових хвиль у діапазоні від 4 до 20 мкм, які генерує людське тіло.

Як сенсори в ІЧ-детекторах можуть використовувати:

  1. Термоелементи;
  2. Терморезистори;
  3. Піроелектрики – найбільш поширений тип сенсорів, завдяки доступній вартості, широкому діапазону сприйняття хвиль та підвищеної чутливості.

У більшості сенсорів сенсори встановлюють симетрично або по парах. Це запобігає помилковому спрацюванню приладу.


На якій відстані діють?

Радіус дії детектора руху прямо пропорційний:

  1. Потужність генератора;
  2. Чутливості сенсорів.

Для збільшення відстані, на якій інфрачервоний детектор зможе виявити рух, можна сконцентрувати випромінювання за допомогою зовнішньої лінзи. Це також дозволить сформувати зону чутливості детектора, яка має «пелюсткову» структуру. Об'єкт буде виявлений при перетині кордону пелюстки.

При кріпленні детектора на стелі зона сканування набуде форми конуса, яка є найбільш оптимальною для повного контролю простору.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram