Принципи роботи хмарних охоронних систем та перспективи їх розвитку. Частина 2
Принципи роботи хмарних охоронних систем та перспективи їх розвитку. Частина 1
Чи все, чи нічого
Багато користувачів чомусь упевнені, що впровадження хмарних технологій має охопити всі сфери діяльності підприємства, не залишивши місця старим та звичним системам. Насправді існує безліч систем гібридного типу, які дозволяють гнучко поєднувати обидві технології, використовуючи переваги кожної. Особливо ефективно це працює на тих підприємствах, які мають кілька будівель та споруд, територіально віддалених одна від одної. Наприклад, локальні системи старого типу можуть бути задіяні на кожному з цих об'єктів, а ось сумарний масив даних може бути оброблений та збережений за допомогою хмарних технологій. При цьому не потрібні додаткові витрати на обладнання або програмне забезпечення. Крім того, використовувати «хмару» можна і для охоронних систем на невеликих підприємствах, які не можуть дозволити собі зайвих витрат на придбання елементів для створення традиційних локальних систем охорони.
У великих холдингах, корпораціях, міністерствах та відомствах обидві технології можуть працювати паралельно. При цьому "хмара" виконує роль резервного сховища великих обсягів інформації протягом тривалого часу.
Таким чином, шляхом комбінації локальної та хмарних технологій, кожен користувач може вибрати для себе саме ту архітектуру системи безпеки, яка його більше влаштовує.
Зберігати дані у хмарі небезпечно
Цей стереотип сприйняття частіше виникає у людей старших за середній вік. Їм здається, що всі дані, які не зберігаються фізично в офісі, автоматично наражаються на загрозу несанкціонованого доступу. У цьому випадку слід пояснити, що безпека даних залежить не від фізичного розташування даних, а від того, яким чином організований доступ до них.
Тут є три ключові компоненти, на які варто звернути найпильнішу увагу:
- Система авторизації користувачів;
- Захист інформації в момент передачі (з) хмари;
- Шифрування даних.
Не заважає розповісти і про те, що будь-яка компанія-провайдер, що пропонує хмарний хостинг, має набагато потужніші можливості в плані захисту інформації, ніж середньостатистична компанія. Це їхній бізнес, у який вони інвестують серйозні суми, і розмір цього фінансування набагато вищий, ніж може собі дозволити будь-яка компанія, яка не спеціалізується на хмарних технологіях. Крім того, перш ніж стати постачальником хмарних послуг, компанія зобов'язана пройти міжнародну сертифікацію, яка включає найсерйозніші вимоги до забезпечення охорони клієнтської інформації.