Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Пристрої телефонного захисту та їх призначення

Новини та статті 22/10/2015

Багатство видів телефонного зв'язку вселяє деяку надію на можливість вести конфіденційні переговори з родичами, друзями, діловими партнерами… не те, щоб кожна наша розмова містить щось таємне… Погодьтеся, якийсь дискомфорт виникає при думці, що чужі люди дізнаються про Ваші повсякденні справах, інтимного життя тощо. в деталях.

Ще більшою мірою виникає дискомфорт у бізнесменів та працівників певних державних установ. Там результатом крадіжки інформації можуть стати багатомільйонні збитки, серйозні втрати репутації, відомості державної важливості. Тому до компетенції державних та приватних служб безпеки входить вирішення питання щодо встановлення пристроїв захисту телефонного зв'язку. Все частіше цим питанням займаються потенційні об'єкти телефонного «стеження» та приватні особи.


Які бувають способи прослуховування?

Перш ніж приступити до вибору апаратури та програмних засобів захисту інформації, розглядають методи прослуховування та загрози для телефонних мереж.

У вигляді загроз можуть виступати такі фактори:

  • негласний «знімання» інформації, її запис та подальше поширення зі злочинним наміром;
  • навмисне «псування» інформації, що передається, її блокування;
  • заміщення реальної інформації "фейкової". Втрачається достовірність даних.

Загрози, залежно від локації, можуть бути внутрішніми, зовнішніми.

Нагадаємо, зв'язок може здійснюватися по проводах та в ефірі (GSM, 3G, 4G, CDMA тощо). Методи отримання доступу до інформації, що передається телефонними каналами зв'язку в аналоговому або цифровому вигляді:

1. Електромагнітний. Даний метод дозволяє за допомогою невеликих (портативних) приймачів реєструвати та транслювати в центр обробки інформації дані з радіотелефонів, мобільних телефонів, супутникових передавачів.

2. Електричний. Призначений для реєстрації та запису даних, отриманих за телефонними кабелями, у тому числі коаксіальними, FTP, UTP тощо. З використанням цього методу стороннє втручання швидко виявляється. Тому доводиться використовувати додаткові пристрої стабілізації електричної напруги та підтримки тиску всередині кабелю (якщо воно є).

3. Індуктивний. Цей безконтактний спосіб, що слабо виявляється, використовується для зняття інформації з кабельних телефонних каналів зв'язку.


Як убезпечити себе від прослуховування особистої інформації?

Відповідно до наведених факторів на ринку пропонуються технічні пристрої захисту:

  • пасивні;
  • активні.

До перших відносять засоби виявлення втручання в провідні та ефірні канали телефонного зв'язку, акустичні сейфи, екрановані приміщення і т.д. програмні комплекси маскування сигналів у телефонних лініях тощо.
Генератор шума

Теорія та практика радіоелектронної боротьби (РЕБ) містить відомості про набагато більшу кількість інструментів захисту телефонного зв'язку, у тому числі і недоступних для повсюдного використання. Ми ж наведемо такі приклади таких пристроїв:

Змінники голосу. "Переводять" Ваш голос у низькі або високі частоти, роблячи його абсолютно невпізнанним. Виконані як гарнітури, працюють зі смартфонами, мають автономне харчування.

Изменитель голоса

Пристрої телефонного захисту спеціальні. Обладнання представлене під загальною назвою, так як на ринку є великий ряд моделей (РІАС-4 і т.д.). Принцип дії – шумогенератор, що запобігає крадіжці аудіоінформації через лінії побутового електроживлення 220 В та телефонні лінії зв'язку. Приводиться у готовність протягом 1 секунди. Можливо стаціонарно встановлено у кабінетах керівництва, окремих фахівців, переговорних кімнатах тощо.

Скремблер. Набирають популярності моделі, призначені для роботи зі смартфонами. Принцип роботи - шифрування переданого потоку даних. Найбільш ефективні пристрої, що використовують комплексний метод шифрування інформації - часові проміжки різної довжини між пакетами, що передаються, методи перехоплення даних, верифікація сот мобільного зв'язку, метод багаторазової динамічної обробки фази і т.п.

Індикатор активації мобільних засобів зв'язку. Крім того, що пристрій сигналізує про спробу зовнішньої активації Вашого телефону, що працює у стандартах GSM, CDMA, 3G, WiFi, Bluetooth та інше, воно генерує перешкоди. Їх характер – акустичний, працюють у частотному діапазоні 300-5000 Гц («Білий шум»). Індикатор має невеликі габарити, новітні моделі виглядають як кредитна картка.

Акустичний сейф. Це обладнання виглядає як елегантна підставка для телефону. При цьому сигналізує про спробу зовнішньої активації переговорних пристроїв у діапазонах GSM, WCDMA, CDMA, Bluetooth, WiFi.

Акустический сейф

Друга функція акустичного сейфа - генерація шуму, що "заглушує" мікрофон телефону.

Якому б засобу захисту телефонної інформації Ви не віддали перевагу, знайте, що у такий спосіб Вам напевно вдасться убезпечити себе та не допустити розкрадання таємних відомостей. Якщо Ви все ще не визначилися з вибором, радимо ознайомитися з асортиментом інтернет-магазину Фортер, який пропонує купити пристрої телефонного захисту, крім яких представлені також надійні засоби захисту переговорів, генератори шуму, а також аксесуари для техніки контр-шпигунства.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram