Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Пристрої захисту від імпульсних перенапруг (грозахист)

Новини та статті 17/08/2015

Нещодавно задумався над тим, що в будинку багато важливої та дорогої техніки. Але вона зовсім беззахисна перед стрибками напруги, особливо під час грози. Після всієї прочитаної інформації мені вдалося зробити найкращий вибір - я вирішив купити грозозахист (УЗІП). І тепер хочу допомогти Вам визначитися.

Ринок пропонує нам спеціальні прилади, які здатні убезпечити техніку та електроніку від стрибків у мережі. Їх називають пристроями захисту від імпульсних перенапруг (УЗІП) або обмежувачами імпульсних перенапруг (ОПС).


Як убезпечитися?

Якщо Ви хочете напевно убезпечити власну техніку, то потрібно створити багаторівневу (не менше триступеневої) системи захисту за допомогою УЗІП. ГОСТ Р 51992-2002 (МЕК 61643-1-98) визначає використання даних приладів та виділяє такі класи:


Клас (I)

Захищають від прямого попадання блискавки в систему захисту від блискавки будинку і лінії електропередач. Їх монтують у вступно-розподільчому пристрої. Установка допускається виключно на вході в споруду і лише в одному з двох місць: вступно-розподільний прилад та головний розподільчий щит.


Клас С (I)

Дані прилади дозволяють захистити струморозподільну мережу об'єкта від різноманітних комутаційних перешкод або застосовуються як другий ступінь захисту від блискавки.


Клас D (III)

Дані пристрої забезпечують захист електроприладів від залишків стрибків напруги. Прилад монтується біля споживача. Вони оформляються в найрізноманітніших конструкціях: мережеві вилки, розетки, окремі модулі для встановлення на DIN-рейку/навісний монтаж.


Пристрої УЗІП

База створення даних пристроїв – це розрядники/варистори. У більшості випадків УЗІП оснащені індикаторними приладами, які дають сигнал у разі поломки пристрою. Але єдиним недоліком пристроїв на базі варисторів є необхідність охолодження після того, як прилад спрацює. Це суттєво впливає на якість захисту при багаторазових ударах блискавки.


Використання УЗДП

Для того щоб гарантувати максимальний захист об'єктів від можливих стрибків напруги, перш за все потрібно побудувати надійну систему заземлення, а також зрівнювання потенціалів. Необхідно пам'ятати, що можна використовувати лише два види систем заземлення: TN-S або TN-CS, які повинні мати розділені нульові та захисні провідники.

Захисні пристрої необхідно монтувати з дотриманням відстані не менше 10 м (по електрокабелю) між сусідніми ступенями захисту. Це забезпечить правильну послідовність спрацьовування УЗДП.

Для підключення повітряної лінії підійдуть захисні пристрої на основі розрядників з плавкими вставками. У головний щит будинку встановлюються варісторні УЗДП І-ІІ класів. У щитки, розташовані на поверхах – ІІІ клас пристроїв. Для забезпечення додаткового захисту в розетки підключають УЗІП (вставки та подовжувачі).

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram