Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Прослуховування мобільного телефону: захисти себе сам!

Новини та статті 31/03/2015

Мало хто з нас розуміє, що мобільний телефон з легкістю можна прослухати і якісь особливі махінації для цього робити не потрібно. Достатньо зловити радіосигнал, який застосовується під час передачі мови та взяти за основу елементарне обладнання. Йтиметься про те, як захистити особистий простір від прослуховування і чим у цій справі допоможе скремблер, який уже себе зарекомендував.

Скремблер це пристрій, який автоматично шифрує всю мову, що передається лініями зв'язку. Звичайно, він не працює так примітивно, як криптограф, який іноді використовується в роботі зі стільниковими телефонами. Приєднання скремблера здійснюється безпосередньо до мобільного телефону, коли пристрій вимкнено, він не проявляє себе зовсім ніяк. Як тільки апарат вмикається власником, скремблер ловить кожен сигнал, що йде з мікрофона та шифрує його перед подальшою передачею на вихід. Для декодування мови порядок із точністю зворотний.


У чому полягає перевага скремблерів?

Головна та основна перевага скремблерів – це підвищена безпека. Сучасні пристрої оснащені криптоалгоритмами, які відповідають усім вимогам. Також скремблери захищають мобільний телефон від будь-яких спроб вести прослуховування, стійкі до обладнання, яке встановлено у оператора стільникового зв'язку. Однак недоліки також є у пристрою. Основною є необхідність, щоб сумісні скремблери були присутні відразу в обох абонентів, щоб розмова мала приватний характер. Звідси і висновок: найкраще скрімблери підійдуть діловим людям, які найчастіше контактують з одним колом партнерів і можуть дозволити собі оснастити свої мобільні телефони таким пристроєм.

Сучасний ринок пропонує широкий асортимент скремблерів, при цьому їх вартість може бути різною від 500 до 2000 умовних одиниць. Ціна змінюється відповідно до надійності, яка присутня у пристрої. Варіанти дешевше працюють з елементарними алгоритмами шифрування, які спеціальному обладнанню зламати не складе труднощів. У скремблерах дорожче є відповідний рівень захисту, але довжина ключа становить біт, чого на сьогоднішній день недостатньо для максимальної безпеки. Що стосується пристроїв, які відповідають світовим стандартам і пройшли сертифікацію, то за них покупцеві доведеться викласти щонайменше 1800 доларів.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram