Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Рекомендації щодо використання подовжувачів та мережевих фільтрів

Новини та статті 07/08/2015

Годинник пошуків інформації не пройшов даремно, тому хочу поділитися отриманими знаннями з усіма.


Навіщо потрібні подовжувачі?

Головне завдання подовжувача – переправити електрику на певну відстань від розетки. Також до подовжувачів вдаються в тих випадках, коли є одна розетка та кілька одиниць техніки. Найчастіше ними користуються у приміщеннях, через що потрібно звертати увагу на максимальну допустиму потужність при виборі подовжувача.


Навіщо потрібні мережеві фільтри?

Головне завдання мережевих фільтрів убезпечити техніку та джерела електроживлення. Різні моделі можуть бути обладнані різними видами захисту. Наприклад, від високочастотних та/або імпульсних перешкод, а також від навантаження. У побуті найчастіше зустрічаються останні дві. Захист від перевантаження дозволяє уникнути виходу з ладу проводки, а захист від імпульсних перешкод убезпечить техніку від короткочасних перебоїв у мережі. Найчастіше мережеві фільтри мають однакові характеристики: довжина – до 5 м, 5-6 розеток, максимальне навантаження – 10А.


Що означає «максимальне навантаження»?

Максимальне навантаження – це найбільший показник навантаження, який може витримати подовжувач/фільтр. Вона може бути одиничною або сумарною і вказується в кВт або А. Якщо подовжувач оснащений максимально навантаженням 5,3 кВт, то можна підключити праску на 5 кВт або піч і чайник на 2 кВт та 3 кВт.


Переріз шнура

При виборі перерізу необхідно враховувати навантаження, яке планується. Це дозволить не переплачувати двічі.


Як збільшити довжину шнура фільтра?

Мабуть, це питання особливо актуальне. Якщо можливості чи бажання купувати новий подовжувач немає, то можна купити мережевий фільтр необхідної довжини. Є два варіанти його підключення:

  • З його допомогою з'єднати розетку і подовжувач. Для цього потрібний пристрій на одне гніздо, з допустимим навантаженням не менше, ніж у існуючого.
  • Встановити його наприкінці (тобто підключити до існуючого). У такому разі подовжувач повинен мати максимальне припустиме навантаження не більше, ніж у існуючого.


Що робити із зайвим шнуром подовжувача?

Безумовно, для естетичності та економії місця Ви можете його сховати. Але у разі максимального навантаження шнур обов'язково має бути розпрямлений.


Від чого чи кого слід берегти пристрої?

  • Недбале поводження.
  • Волога.
  • Ушкодження. Найбільш міцною складовою подовжувачів та фільтрів є корпус. В той час, як шнур нестійкий до випадкових пошкоджень.
  • Температура - оптимальна температура для експлуатації подовжувачів і фільтрів - до 40 °.

Техспециалист

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram