Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Рупорні гучномовці та сфера їх застосування

Новини та статті 02/02/2016

Рупорний гучномовець являє собою пристрій, де звукова енергія концентрується у певному напрямку, який визначає рупор. Він виглядає, як труба зі змінним перетином. Горлом називається вхідний отвір, а вихідний – гирлом. За допомогою рупору відбувається узгодження навантаження механічної системи, а також довкілля.

 

Де використовуються рупорні гучномовці

Найчастіше рупорні моделі потрібні в тих ситуаціях, коли потрібний високий рівень гучності, але не потрібний високоякісний звук. Тоді досить купити рупорний гучномовець невеликих розмірів, він зможе розвинути достатній звуковий тиск при невеликому параметрі потужності, що підводиться завдяки високому ККД.

В основі пристрою лежить електродинамічна головка, що має пряме випромінювання та рупор.

Строение рупорного громкоговорителя

Зазвичай застосовується в комплекті з мегафонами для озвучення багатолюдних заходів на відкритому повітрі (на площах, парках, вулицях). Також прилад може використовуватися для зовнішнього та масового оповіщення на виробництві, передачі сигналів тривоги. Сьогодні такі моделі є популярними практично на кожному українському підрозділі МНС. З десяток років тому вони користувалися популярністю і в кіноіндустрії, а також для відтворення високих та середніх частот від 1 до 20 тисяч Гц. Нещодавно в кіноіндустрії було прийнято рішення відмовитися від них, адже в такому устаткуванні складно досягти високої якості звуку за невеликих розмірів. За більш низьких частот гучномовці взагалі неможливо використовувати, тому що знадобиться великий рупор.

Сьогодні рупорні пристрої з компресійними драйверами іноді використовуються в побутовій Hi-Fi індустрії, а також у галузі професійних аудіо та в ніші High End Audio, що є ексклюзивною аудіоапаратурою, призначеною для побутового використання. В останньому випадку моделі використовуються найчастіше великогабаритні, а рупори мають сферичну форму. Робота можлива на високо- та середньочастотних діапазонах. Щодо низьких частот, то для них передбачений активний НЧ-блок, обладнаний динамічними головками. Такі вироби мають чималу вартість і на сьогодні вважаються ексклюзивними.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram