Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Самостійне встановлення системи контролю протікання води

Новини та статті 21/05/2019

Як самостійно встановити систему контролю протікання води в будинку

Затопити сусідів і бути затопленим самому – ситуація не найприємніша, та ще й потягне багато витрат. Наскільки б не була гарною, якісною та надійною система водопроводу, ризик протікання води від усіляких факторів є завжди. Встановлена система контролю протікання води в будинку має можливість запобігти затопленню і Ваша квартира та квартири сусідів у разі форс-мажору залишаться сухими.

Принцип роботи

Системи протікання в основному складаються з:

  • датчик протікання
  • блок керування
  • кульові електроприводи

Датчики розміщуються в потенційно вразливих місцях, наприклад, на підлозі у ванній кімнаті, кухні, під раковиною, біля пральної або посудомийної машини. При попаданні води або вологи на датчик протікання пристрій автоматично подає сигнал тривоги і за допомогою кульових електроприводів посприяє зупинці подачі води.

Монтаж системи контролю протікання самостійно

Монтажні роботи системи контролю протікання води насправді не являють собою щось із розряду фантастики. Робота зі встановлення елементів системи повинна починатися з докладного плану, під час упорядкування якого варто чітко вказати місця розміщення кожного елемента. Також необхідно перевірити, чи вистачить Вам для підключення датчиків довжини проводів.

  • розмітка точок для встановлення кранів, датчиків та блоку управління
  • прокладання проводів та їх з'єднання
  • врізання кранів

Складний, але найголовніший момент - врізання кульових кранів з клапанами, що відсікають. Для проведення робіт із врізання необхідно перекривати кран гарячої та холодної води на входах стояків. Складність проведених робіт залежить від місця врізання і матеріалу з якого складається труба.

  • встановлення датчиків та блоку

Установка датчиків не викличе взагалі жодних складнощів, якщо Ви придбали комплект із бездротовими датчиками, вони оснащені кріпленням і легко монтуються на будь-яку поверхню, а головне – це відсутність проводів для підключення до блоку. У випадку з провідними датчиками теж немає нічого особливо складного. Необхідно проводити монтаж чітко на заздалегідь зазначених точках. Існує внутрішня та підлогова схема розташування датчиків. При схемі підлоги датчики встановлюються контактами вниз, на підлогу, а корпус датчика є можливість закріпити двостороннім скотчем. Застосовуються часто у разі готового ремонту. При внутрішньому розташуванні пластини датчика виводяться назовні та розміщуються плюс-мінус 4 міліметри від рівня підлоги, що викличе запобігання спрацьовування системи у разі вологого прибирання.

Установка контролера повинна відбуватися у зручному місці, куди спокійно дістане рука, можна сховати до ніші або розмістити біля вентилів. При монтажі варто врахувати, що живлення контролера пов'язане з силовою шафою, тому має бути підведена нуль і фаза. Після встановлення потрібно підключитися до мережі. В інструкції до систем чітко вказано який провід і куди підключати, чому підключення блоку теж не викликає у Вас складнощів. При виборі комплекту системи контролю протікання води важливо звернути увагу на комплектацію приладу акумулятором, що дозволятиме функціонувати системі автономно, навіть якщо випадок відключення електроенергії.

  • підключення

Після встановлення всіх компонентів при натисканні кнопки живлення центральний контрольний блок здійснить діагностику системи та підтвердить готовність до функціонування лампочки індикатора. Чи не зайвим буде провести особисту діагностику, змочивши пластини датчика водою, Ви почуєте сигнал, побачите на індикаторі червоне світло, а клапани перекриють подачу води. Для розблокування та приведення системи в роботу після діагностики слід витерти насухо датчик, а блок перезавантажити.

протечка воды

Як краще зробити монтаж такої системи контролю знають наші фахівці інтернет-магазину Фортер, тому якщо, прочитавши статтю у Вас все ж таки залишилися питання, ми завжди із задоволенням надамо Вам кращу консультацію, зорієнтуємо що для чого і в яких випадках краще використовувати, а також, у разі потреби підберемо комплект за всіма Вашими параметрами. Встановлена система контролю протікання води – захист Вашого житла та Ваш спокій.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram