Авторизація  |  Реєстрація
Київ
вул. Дашавська 25
(044) 355-83-07
orders@forter.com.ua
Пн-Пт: с 9.00 до 21.00 Сб-Нд: с 9.00 до 20.00

Сейф - ключовий елемент безпеки майна

Новини та статті 30/03/2015

При всій різноманітності охоронних засобів, що є в розпорядженні сучасної людини, сейф, як і раніше, залишається останнім «бастіоном», який захищає вашу власність від зловмисників. Крім того, він забезпечить збереження грошей, документів, коштовностей чи електронних носіїв інформації у разі пожежі.


Вибір: на що звертати увагу?

Здавалося б, що може бути простіше, ніж вибрати металеву скриньку? Насправді є безліч характеристик, на які варто звернути увагу перед покупкою. Це:

  1. Конструкційні особливості;
  2. Ступінь захисту від злому та вогню;
  3. Додаткові можливості;
  4. Компанія-виробник і гарантія, що нею надається.

Як ми вже говорили, всі сейфи діляться на зло і вогнестійкі. З'єднання обох функцій в одному виробі можливе, але це забезпечить лише найнижчий клас захисту як за першим, так і другим параметром.

Зломостійкість сейфа визначається за часом, який потрібний для того, щоб отримати несанкціонований доступ до його вмісту шляхом відкриття замку або корпусу виробу. Воно може коливатися від 30 хвилин до 2-3 годин.

Пожежостійкі сейфи виконані з матеріалів, що дозволяють захистити вміст від вогню, але їх легко розкрити. Класифікація вогнестійких сейфів заснована на часі, протягом якого вміст сейфа не постраждає, та тип документів, для яких він призначений:

  1. Категорія «Б» - паперові гроші та документи, температура всередині до 170 градусів;
  2. Категорія "Д" - електронні носії інформації: диски, флеш-накопичувачі, температура у внутрішній камері до 70 градусів;
  3. Категорія «ДІС» або «Дата-сейфи» - дискети, аудіо- та відеокасети. Температура всередині камери не піднімається вище 50 градусів за Цельсієм, навіть за умови, що зовні вона досягає 1000 градусів. Найбільш популярні покупцями.


Різновиди сейфів

За типом конструкції та призначенням сейфи різняться на:

  • Вбудовані;
  • Збройові;
  • Меблеві;
  • сейфи для носіїв інформації;
  • Депозитні нічні.

Фінансова організація, яка набуває сейфа, крім технічних характеристик зобов'язана керуватися інструкцією НБУ, в якій містяться обов'язкові вимоги.

Приватна особа при купівлі сейфу повинна звернути увагу на її розміри (чим компактніше, краще), співвідношення ціна-якість і наявність гарантії.


Встановлення сейфа

Більшість зломщиків не розкривають сейфи на місці злочину, а викрадають їх. Тому важливо:

  • Як слід замаскувати сейф;
  • Закріпити його, запобігаючи розкраданню.

Для кріплення сейфа до меблів, стіни або підлоги найкраще підійдуть анкерні болти, діаметром від 0,5 до 2 см і довжиною від 5 до 30 см. Вони кріпляться не із зовнішньої, а з внутрішньої сторони сейфа, щоб утруднити доступ зловмисникам.

Збройові сейфи, згідно з правилами, повинні мати кілька замків різних систем (за винятком кодових) і ступеня складності.

І не забувайте, сейф – лише один із елементів комплексної системи безпеки.

Новини та статтіУсі статті

Усі статті
Telegram