Шлагбауми, їх класифікація та характеристика
Дуже часто статусність об'єкта (офісного центру, житлового комплексу тощо) ми можемо визначити на в'їзді на його прилеглу територію. Простий та помітний «індикатор» - шлагбаум. Найчастіше він є частиною досить ефективної системи контролю та управління доступом (СКУД). Вона – показник ставлення господарів до гостей – збереження їхнього автомайна, зручності здійснення візиту незалежно від дорожньо-паркувального трафіку та доби.
Застосовність цих пристроїв насправді набагато ширша, ніж у наведених прикладах – території складів, робочих вантажних майданчиків супермаркетів, паркування найрізноманітніших масштабів, в'їзди та виїзди на територію великих торговельно-розважальних комплексів, стадіонів тощо.
Шлагбауми – устрою з частковим перекриттям проїздів, тобто. транспортний засіб не може проїхати, тоді як людина чи тварина може проникнути на підконтрольну територію (іноді просто пригнувшись).
Область застосування шлагбаумів та їх характеристика
По області застосування шлагбауми поділяють на:
- залізничні;
- дорожні (біля постів ДАІ, на приватних дорогах та ін.);
- для встановлення на КПП (контрольно-пропускних пунктах);
- паркувальні (стоянкові).
Наступною важливою характеристикою є тип спрацьовування шлагбауму:
- поворотні (зазвичай металеві, збільшених розмірів та маси);
- підйомні.
Який тип шлагбауму вибрати?
Серед характеристик шлагбаумів також – їх приводи:
Електромеханічні. Моделі цих шлагбаумів виготовляє велику кількість компаній. Це зумовлено їхньою популярністю, в основі якої лежать невисока вартість, простота та надійність конструкції, хороша ремонтопридатність. Проте їх рідко застосовують біля з високим сезонним перепадом температур, і навіть на об'єктах із високим показником інтенсивності руху.
Гідравлічні. Цей тип пристроїв контролю доступу добре зарекомендував себе в місцях з інтенсивним рухом через пункт пропуску навіть за суворих погодних умов. Однак вони вимагають суворого дотримання правил експлуатації, точної відповідності марки робочої рідини під час виконання ремонтних робіт або планового обслуговування.
Автоматичні. Цими шлагбаумами зручно керувати дистанційно. Варіанти такого керування – з будь-якого комп'ютера, підключеного до мережі зі СКУД, за допомогою брелока, електронного ключа, пульта дистанційного керування. Характерні високою зносостійкістю, ступенем захисту від вандалізму тощо.
Ручні. Область застосування ручних шлагбаумів – місця з низьким транспортним потоком. Це можуть бути гаражні кооперативи, в'їзди на прибудинкові території, контрольовані охоронцем тощо. Ручні шлагбауми дуже зручні для застосування на тимчасовій основі – їх легко демонтувати та встановити в іншому місці за потреби. Така ситуація характерна для організації будівельних майданчиків, де досить часткове перекриття проїзду. Це найоптимальніше рішення за ціною.
У будь-якій своїй модифікації та наборі характеристик шлагбаум – ефективний інструмент контролю та керування доступом.
Спеціалісти інтернет-магазину Фортер запрошують Вас ознайомитися з асортиментом пропонованих моделей та купити шлагбаум, а також комплектуючі до нього за найвигіднішими цінами!